Olen pettänyt puolisoani ja jäänyt siitä kiinni. Mieheni haluaa kuitenkin yrittää jatkaa vielä, takana pitkä parisuhde.
Minua on kuitenkin jo pitkään vieraannuttanut ja suoraan sanoen inhottanut mieheni kosketus ja seksi. Näin on menty jo muutama vuotta.
Onko teillä muilla kokemuksia, kertokaa. Ja pliis ei mitään saarnoja.
Minua on kuitenkin jo pitkään vieraannuttanut ja suoraan sanoen inhottanut mieheni kosketus ja seksi. Näin on menty jo muutama vuotta.
Onko teillä muilla kokemuksia, kertokaa. Ja pliis ei mitään saarnoja.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Minäkin petin ja vain siksi, että jäisin kiinni ja saisin eron, kuten minulle oli lukemattomat kerrat uhattu. Siitäkin huolimatta mieheni halusi yrittää ja antaa anteeksi. En vaan enää rakastanut, eikä seksikään sitten enää kiinnostanut. Erosimme ja meillä on molemmilla omat elämämme, mutta yhteiset lapset.
vieraissa käynti , olishan sinun pitänyt se tietää .
ja tavallaan inhoat miestäsi niin että se olisi oikeaa toimintaa miestäsi kohtaan?
Mulla sama tilanne kuin sulla, vaan niin että vaimo
nykyään ex, tunsi samoin minua kohtaan kuin sinä nyt miestäsi, halusi erota, mut minä en.
Sitten se erosi minusta, mutta nyt haluaisi jatkaa mun kans kun sen uuden ukon seksi ja läheisyys ei vastannut muijan odotuksia.
Mutta nyt sen on turha itkeä, mä en sitä takasin ota.
...takaisin minunkin ex-vaimo,mutta olkoon nyt paremmilla sekseillä sitten kun mun kanssa oli tylsää!
Joskus pettäminen onkin järkevää. Pitää ajaa ensin uusi mopo ennen kuin sen vaihtaa vanhaan.
sanoisin vain, että kun asiat ovat kohdallasi kuten ovat, on itsepetosta uskotella niiden "parantuvan". Helposti voi vierähtää vuosia vain odottaen muutosta tai edes jotain merkkiä siitä. Miehet useinkin haluavat jostain syystä jatkaa parisuhdetta, joka on naisen mielestä kuollut jo ajat sitten.
petät. Sen enemmän inhoat miestäsi. Vai... inhoatko kenties itseäsi, mutta siirrät inhosi mieheesi, jotta kestäisit tekosi seuraukset ja pääsi pysyisi järjestyksessä. Ihno on hyvä keino. Mutta miehesi todennäköisesti eron jälkeen suorastaan vihaa sinua, koska vasta sitten saa etäisyyttää asiaan ja näkee todellisuuden.
koska olet todennäköisesti rakastaa sinua. Parisuhteissa tulee aina ei kiinnosta jaksoja, halusi niitä sitten tai ei. Oletko kokeillut fantasioita miehesi koskettaessa. Ne voivat auttaa väliaikaisesti pahimman yli. Älä uhraa pitkää parisuhdetta pienten takia. Uusissa tulee arki vastaan kuitenkin... Eli ei se oikeasti vaihatmalla parane. Sama paska eri paketissa.
Kaikki tuttavani jotka ovat miestä vaihtaneet, ovat sitä mieltä että kyllä, paranee, lähinnä johtuu siitä että itse on oppinut jotain edellisisitä sudenkuopista.
Meillä niin että rakastuin toiseen ja koin elämäni parhaan seksikokemuksen. Olen halunnut eroa, mutta oma mies haluaa jatkaa, suostuttelee, vetoaa lapsiin, ruikuttaa, anelee.. Ennen häntä ei juurikaan kiinnostanut seksi kanssani. Nyt kiinnostaa koko ajan. Ja mua inhottaa. Olen luvannut hänelle yrittää mutta aivan hirveää tämä on. Tekee mieli oksentaa kun mies koskee, tiedän että se on syyllisyyttä ja ...mutta en tiedä vielä miten siitä pääsee.