Onko suomessa mitään hyvää goottivaatekauppaa jossa myös miehille olisi hyvä valikoima? (rockgootti, morticia ja cyber kyllä tuttuja, mutta pienet valikoimat). Vai olisiko ulkomailla jokin hyvä liike jossa olisi hyvä valikoima ja turvallinen tilata?
Xtrax on tuttu paikka, mutta en haluaisi taas odottaa puoltavuotta tilausta josta sitten puuttuukin osa tavaroista kun saapuu.
Olisin todella kiitollinen neuvoista.
goottivaatteita
7
1189
Vastaukset
- umpikuja13
Laitan linkin missä on muutama suomalainen vaate/rihkama kauppa, joista saatat ehkä löytää omasi... Varmin keinohan olisi teettää omanlaisesi.
http://www.gootti.net/kaupat/ - Atakhama
Blackgoupista saa kaikenmaailma renxuhousuja...suomalainen sivusto.blackgoup.fi
- Danzigi
Siinäpä oiva liike josta löytyy lähes kaikkea kaikille :)
http://www.x-tra-x.de/- Danzigi
Joo toi oliki näköjään jo tuttu mesta. Noh.. sama se. Kertaus on opintojen äiti..
- aito gootti
Danzigi kirjoitti:
Joo toi oliki näköjään jo tuttu mesta. Noh.. sama se. Kertaus on opintojen äiti..
Ompelisin sen persereikääni. Entä mustaa kenkäplankkia? laittaisin sitä goottinaamaani koska haluan näyttää aidolta mustalta muovityrkyltä. Syönkin vain lakritsaa ja mustaa makkaraa. Olen aito gootti!
- Aarni.
www.uniikkiommel.fi jokunen vaate ja sinne näyttäisi tulevan ainakin noita uniikkeja lisää jatkuvasti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887