Elikkäs kannattaako pidennyksiä ottaa? Olen pitkään halunnut niitä mutta törmään aina siihen että luen jostain tai kuulen joltakin että niitä ei todellakaan kannata ottaa ja niillä pilaa vain omat hiuksensa. Haluaisin kovasti pidennykset (en sellaisia hirmu pitkiä) mutta pelkään että riski on liian suuri. Kertokaa totuus, vaikka te joilla on pidennykset olleet. Ovatko en helppohoitoiset eivätkä vahingoita omaa hiusta? Ovatko ne muuten inhottavan tuntuiset päässä? Olisin tuhannesti kiitollinen jos vastaisitte :)
Hiustenpidennykset! kannattaako vai ei?
Nimetön
4695
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
nooh..mul oli tos 4kk hiustenpidennys..tai oikeestaa tuuhennus.niit oli 40 sinettitupsuu.aidost hiuksest.
otin siks,ku omat hiukset on nii ohuet ni sai sit vähä lisä paksuutta.mut en ottais uudellee!!se on mun mielipide niist.alku tosi hankala niiten kans ja niis on kauhee hoitominen.ei sopinu ainakaa mulle!
mää oon ny tyytyväine,ku ne ei oo mun pääs enää.kyl mul katkes hiuksii niitten muka pois..tai niist kohtii mis ne oli mut ei muualta. kyl ne nyt tuntuu pääs ja on vähä hankalaa pestä niitä. mul oli takaraivoo tullu sen takia sellasta märkää karstaa..ne oli hauduttanu päänahkaa ja se ei päässy hengittämään.et mietippä tarkkaan..mut muista tää on mun mielipide vaan=D
Millä menetelmällä sulla oli kiinnitetty ne hiukset?
sinetillä...
Iiiik! Varasin jo ajan ja sineteillä pistetään, kampaaja kehu tosi hyväksi menetelmäksi??