Huorittelu pois!

Moi! Älkää hyvät naiset antako ikimaailmassa huoritella itseänne, ei edes leikillään! Mun mielestä pahin loukkaus, mitä mulle voisi sanoa on, että olen huora. Itse meistä jokainen tietää, onko hän huora vai ei! Kunnioittakaa toisianne!
1324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itseään ei sovi alentaa sillä että antaa huoritella itseään. Tai että itsekään kutsuu itseään huoraksi. Sitäpaitsi kyseessä on sen sortin kunnianloukkaus josta voisi ainakin periaatteessa viedä jutun oikeuteen asti jos haluaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viehättävä kirjoitti:

Moi! Älkää hyvät naiset antako ikimaailmassa huoritella itseänne, ei edes leikillään! Mun mielestä pahin loukkaus, mitä mulle voisi sanoa on, että olen huora. Itse meistä jokainen tietää, onko hän huora vai ei! Kunnioittakaa toisianne!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu