Olen tässä nyt muutama päivä sitten aloittanut atkinsin dieetin. Ja Lukenut vähän tuota hänen yhtä kirjaansakkin. Nyt haluisin vain tarkennusta niiltä joilla tämä dieetti on toiminut ja jotka tällä ovat, että mitä söitte tässä ekan kahen viikon aikana ja kuinka isoja määriä??
Atkinsin aloitus??
wererwttet
17660
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
älä missän tapauksessa aloita! ei millään lailla terveellinen. tämä on tätä tamänajan buumia taas.
ja mitä muuta voi odottaakaan. Samaa vanhaa paksua tekstiä. Syö vaan niinkuin olet aina syönyt niin lihavana pysyt.
Mene sivuille www.karppaus.info
Tällä palstalla on vain häiriköitä
vieläkin tuolla induktiolla esim. viikon jos haluan pientä spurttia.
Söin sen verran, että nälkä lähti. Alussa paljon, mutta kun elimistö alkoi tottua rasvapolttoisuuteen, söin vähemmän.
Söin mm.lohta, tonnikalaa, katkarapuja, vihreitä vihanneksia, oliiveja, juustoja, kanaa jne.
Kerrohan mitä tapahtui kun elimistö tottui "rasvapolttoisuuteen"? Mitä silloin elimistössä tapahtui, mikä siellä muuttui, miten se eroaa entisestä?
Kerro, odotan innokkaasti. Ja sikäli jos esität jotain väitteitä myös perustelet ne. Luuloja ja mutuja ei tarvi perustella, mutta tuo selvästi esille mikä on niitä.
mutta kylläkin sinun näkemyksesi tässä asiassa.
Eli miksi sinun mielestä edellisen kirjoittajan teksti on virheelllinen?
Sanoinko että tekstissä oli jotain virheellistä?
Ehei. Siellä vain puhuttiin sellaisesta asiasta jolle en itse löytänyt mitään perusteita tai taustaa. Siksipä kysyn ennen kuin alan kommentoimaan sen tarkemmin. Moinen "parantunut rasvapolttoisuus" vaikuttaa varsin mystiseltä.
Ei vaan vastausta ala kuulumaan. Kenties ei moista muuttunutta rasvapolttoisuutta ole olemassakaan. Mutta kenties sinä voi kertoa mistä on kysymys, sehän käynee helposti jos kysymyksessä on joku selkeä lääketieteellinen VHH-dieettiin kuuluva ilmiö.
Olet sitä mieltä että asia on väärin, joten kerro miten se on väärin?
Sinä tässä esitit että kirjoitettu asia olisi väärin, joten sinä olet se joka on todistusvastuussa en minä tai tuon viestin kirjoittaja. Koska et pysty mitenkään perustelemaan väitettäsi niin täytyy vain olettaa että kirjoittelet vain lämpimiksesi.
Sääli.
Eka "vastaus" jonka sait kuvastaa hyvin tätä palstaa ja varsinkin tämän palstan kirjoittajia. Täällä ei ole juurikaan VHH:ta noudattavia ihmisiä koska tuollaiset päivystävät häiriköt ovat ajaneet meidät kaikki täältä pois jotta saisivat häiriköidä rauhassa.
Siirry sinäkin karppeihin niin saat oikeaa tietoa VHH:sta etkä mitään valheellista propagandaa.
Minäkin suosittelen siirtymään muilla palstoille.
Tällä sivulla on pääasiassa häiriköitä. He esiintyvät täällä VHH-asiantuntijoina ja ravintotutkijoina, mutta kunnollista vastausta heiltä ei saa kysyit mitä tahansa, pelkkää vittuilua vaan, ja sekin on aina sitä samaa jargonia, copy-pastetetaan aina niitä samoja mainittuja valheellisia propagandapätkiä uudestaan ja uudestaan.
pääasiassa VHH:n vastustajia jotka esiintyvät VHH:n "asiantuntijoina" vaikka eivät omaa päivänkään kokemusta tästä ruokavaliosta eivätkä ole lukeneet yhtään alan kirjaa. Heiltä ei saa muuta kuin pelkkää vittuilua ja VHH:laisten haukkumista sekä aina niitä samoja propagandanpätkiä vuodesta toiseen.
Esitäpä nyt joku VHH-vastustajan sellainen kommentti jossa vastustaja esiintyy asiantuntijana. Perustele missä kohtaa hänen asiantuntijalausuntonsa on pielessä, muutenhan lausunto edustaa asiantuntemusta.
Jään odottelemaan. En tosin ole lainkaan yllättynyt vaikka jälleen kerran jäisit kiinni siitä että puhut läpiä päähäsi. Itse asiassa olisin yllättynyt päinvastaisesta.
jos VHH-palstalla tuputetaan hiilarimättöä, kaiken maailman puuroja ja leipiä ja sitten vielä esitetään perättömiä väitteitä viljojen terveellisyydestä ja varoitetaan punaisen lihan syöpävaaroista. Sekään ei ole kuin hiilaripropakandaa.
Et sitten pystynyt esittämään ensimmäistäkään kommenttia jossa VHH-vastustaja esiintyy asiantuntijana.
Vai onko kaikki palstalla esiintyvä tuputus mielestäsi asiantuntijana esiintymistä? No, jos sinuun itseesi vertaa niin kyllä se sellaiseksi käy, silloin kuka tahansa kelpaa asiantuntijaksi, kunhan vain osaa kirjoittaa sanoja peräkkäin.
Jatka etsimistä, annan vielä sinulle mahdollisuuden osoittaa ettet tällä kertaa puhu läpiä päähäsi.
Syöpävaaran kannalta punaista lihaa tulisi syödä korkeintaan 1-2 kertaa viikossa. Voit tarkistaa asian vaikkapa ystäväsi Christer Sundqvistin sivuilta.
Lienet ylpeä itsestäsi kun uskallat täällä ihan nimettömänä häiriköidä palstaa. Mahtaa kaverisi kumartaa syvään sinua kun uskallat tehdä sellaista mitä he eivät.
että onko kyseessä punainen liha vai lisäaineilla kyllästetty punainen liha?