Kolme nuorta kuoli

12442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ajetaan liian suurella tilannenopeudella eikä kiinnitetä huomiota siihen, missä ajetaan ja miten lujaa. Siksi.

Äänestä
  • Mitä säkin tiedät vanhempana olemisesta? Poikien vanhempien elämä loppui tänään ja sinä auot päätäsi.

    Äänestä

  • No No kirjoitti:

    Mitä säkin tiedät vanhempana olemisesta? Poikien vanhempien elämä loppui tänään ja sinä auot päätäsi.

    Eiku niiden poikien elämä loppui tänään?

    Äänestä

  • MMies kirjoitti:

    Eiku niiden poikien elämä loppui tänään?

    Aha. Aha! Loppuko jyvät vai mikä sai nöösin aukomaan päätään?
    Mitäs, jos pitäisit turpas kii asioista mistä et ymmärrä!

    Äänestä

  • No No kirjoitti:

    Aha. Aha! Loppuko jyvät vai mikä sai nöösin aukomaan päätään?
    Mitäs, jos pitäisit turpas kii asioista mistä et ymmärrä!

    Toi kuuluis sanoa sulle? Tsekkaa joutessas Yle Teemalta bluesia, jos siitä edes ymmärtäisit.

    Äänestä

Kuljettajan huomio kiinnittyi johonki muuhun ku rekkaan, joka varmaan jäi just pilarin taa ku kuski vilkas tuleeko autoja.

Äänestä

pitäisi tehdä laittomaksi kuljetukseksi.

Äänestä
  • ilta-aikaan

    Äänestä

...ja paskaa flaksia.

Vaatii kohtuullisesti huonoa tuuria ja varomatonta ajamista, että onnistuu vetää tuossa paikassa kolmion takaa rekan kylkeen.

Itte meinasin jäädä tänään junan alle. 20 vuotta oon ajellut siitä kohtaa pistoraiteen yli enkä oo koskaan ennen nähnyt sillä raiteella junaan....

Äänestä

Syynä voi olla mikä vaan kokemattomuudesta ja huomion herpaantumisesta lähtien.

Pari päivää sitten meinasin jäädä auton alle suojatiellä. Se oli sellainen ruuhkaristeys jossa oli kamala härdelli päällä. Onneksi itse näin rekan takaa että auto tulee ja epäilin ettei se kuski näe mua, ja astuin valmiina pakeneen takaisinpäin. Aivan oikein.. noin kaksi askelta erotti mut lähemmästä tutustumisesta auton nokkaan. Onneksi olin hereillä.
3 viikkoa sitten suoritin 3:nnen kerran tampereen ratapihalla veret seisauttavan tempun. Mulla on joku paha ongelma junien hahmottamisessa. Tää viimeinen säikäytti minutkin. Ylitin radan katsoen tarkkaan kumpaankin suuntaa ettei tule junaa ja lähdin yli. Päästyäni pari metriä radalta, pendoliino veti sata lasissa ohi. Sen on pakko olla ollut n.30metrin päässä kun lähdin ylittään rataa ja mä en NÄHNYT sitä. Enivei, nyt säikähdin sitten aivan rutosti enkä ylitä enää sitä rataa. En ajatellut kuolla sillä radalla sen takia etten hahmota siellä mitään vaikka ramppaan siellä koko ajan,

Tossakin olis 4 tilaisuutta kuolla mutta vielä on ollut onni matkassa. Linkin autoilijoilla ei ollut.

Äänestä
  • hemmettiä sä ylipäätään olet pomppinut radan yli Treen ratapihalla? Täysin kiellettyä puuhaa.

    Äänestä

  • ...... kirjoitti:

    hemmettiä sä ylipäätään olet pomppinut radan yli Treen ratapihalla? Täysin kiellettyä puuhaa.

    Siellä yhdessä kohtaa.. ainakin kaikki muutkin vetää siitä yli. Mä en mene enää ainakaan yksin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Miksi? kirjoitti:

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2008/09/705846

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu