Kysymys!

pullero

Asia on nyt näin. Olen toivottaman laiska eikä itsehillinnästä ole tietoakaan. Joku tarjoaa vaikkapa suklaata, niin ei ole vaikea arvata otanko vai enkö. Salilla ei vain jaksa käydä - ja jos totta puhutaan, ei kyllä kiinnostaisikaan. En haluaisi rasittaa itseäni. Kuullostaa tyhmältä, mutta haluaisin löytää helpon tien - kuten varmasti kaikki muutkin. Haluaisin siis tietää onko sellaisista (rasvanpoltto)PILLEREISTÄ mitään apua? Yhtään - edes pientä kiinteytystä varten ja ehkäpä pienimuotoisen urheilun avustajaksi? Painan 80 kiloa ja olen noin 170 cm pitkä. Haluaisin laihtua ainakin 5-10 kiloa.Kaiken mailman kiinteytys ja selluliitti VOITEET voinee saman tien unohtaa, niihin en rahaani haaskaa. Toinen suuri kysymysmerkki minulle on LÄMPÖ/VÄRINÄVYÖ!! Se kuullostaa tehokkaalta, mutta toimiiko sellainen todella? Onko kenelläkään kokemusta? Haluaisin todella kokeilla, jos vaikutusta on!
Vastauksia odotellessa..

2

1308

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sori mut näin se on

      En halua loukata, mutta oikeasti voit unohtaa koko homman tuolla asenteella. Et sinä tule laihtumaan millään värinävyöllä, se on ihan huuhaata. Usko pois. Et sinä muutenkaan pelkällä liikunnalla laihdu vaan ennenkaikkea sun pitää kiinnittää huomiota sun ruokailutapoihin. Tosta asiasta sä et pääse mihinkään, niin se vaan on.

      Rasvanpolttopillerit voivat oikeasti olla todella vaarallisia, varsinkaan kun tuollaisia ei välttämättä ole kummoisesti testattu eikä lääketiedekään käytä sellaisia. Kannattaa aina miettiä turvallisuutta, ja sitä mitä lääkäri neuvoisi. Lääkäri neuvoisi noudattamaan terveellisiä ruokailutapoja ja ruokavaliota. Ja ruokavalion tueksi sopiva määrä liikuntaa. Jos et ehdottomasti jaksa liikkua, niin pelkällä ruokavaliollakin on mahdollista laihtua.

      Sun pitää oikeasti vaan ottaa itsestäsi niskasta kiinni, muuten sä pysyt ikuisesti pulleana. Ei siihen ole mitään oikotietä, ei ainakaan pysyvää sellaista. Ethän sä voi rasvapolttopillereitä koko loppuelämääsi syödä.

      Mä olen itse niin perso makealle kuin ihminen vaan voi olla. Ja se on jatkuvaa taistelua etten ostaisi kaupasta isoa suklaalevyä ja söisi sitä yhdeltä istumalta. Kyllä mä herkuttelen, sopivasti, ja silti olen onnistunut pitämään painon kurissa. Kyllä säkin siihen pystyt jos vaan riittävästi haluat. Sä tarvitset kunnon motivaation. Mä laitoin joskus mallien kuvia jääkaapin oveen estämään napostelua. Mut suurin motivaatio on se, kun oma poikaystävä sanoo että näytän paremmalta kun oon timmissä kunnossa. Ja faktahan se on, jokainen näyttää paremmalta kun ei ole kamalasti ylimääräistä läskiä.

    • -91-

      eli ei toimi mikään laihdutusvyö, sinne meni kuuskybää, eikä ne hiilihydraatin ja rasvan imeytymistä estävät pillerit, ei ei. paitsi jos todella niihin uskot niin eiköhän siinä placebo-efekti tuu. huijausta kuitenkin.

      mutta kappas vaan ku muutin ruokavalioa vain vähän parempaan suuntaan, niin kymmenen kiloa ropisi kolmessa kuukaudessa pois eikä takaisin tule! lisäsin vain hedelmiä, marjoja ja vihanneksia ja kuituja. eipä tee suklaatakaan mieli kun popsin vitamiineja ja maha on hedelmiä täynnä.

      eli OLE KILTTI eläkä tuhlaa rahojasi niihin kuten minä, vaan osta sillä hedelmiä ja marjoja jne!

      aloitin ihan vasta vesijumpan, helppoa eikä tule hikikään eikä tarvi mitään sitoomuksia, kokeile! ja kiinteytyy kuin itestään ;) ja painan nyt 90 kiloa ja mielestäni näytän suht hyvältä ja suunta on alaspäin!

      ja kun et turhia mieti mitä syöt, etkä peiliin kyttää taikka vaakaan, niin siinäki laihtuu paremmin, kun ei tule paineita saako syödä suklaata vaiko ei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      382
      1471
    2. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      65
      971
    3. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      116
      925
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      91
      923
    5. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      71
      891
    6. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      701
    7. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      681
    8. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      629
    9. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      56
      614
    10. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      112
      605
    Aihe