Puolen vuoden sisällä miekkosella on olut neljä eri nimimerkkiä profiileineen. Melkein joka ilta hän on onlinessä. Sitten vielä tärkeä pointti: Hän lähettää viestejä ollessaan offlinessä! Ihan tosi. Kysyessäni asiasta hän vastasi olevansa "sellaisilla sivustoilla". On miten on, mutta tämä miekkonen on iältään varsin aikuinen. Pakoilee, mitä pakoileekin. Mut kyllä hiippareissa löytyy. Missä kunnon töissäkäyvä, rehellinen suomalainen mies?
Useita profiileita eri aikoina
Oma kulta haussa
151606
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Onnea kestänyt vuoden alusta ja tämän kuun loputtua muutan osaksi kultani luo :) Toivotaan et säkin löydät sen helmen roistojen joukosta vaikka ne aikuiset helmet on tosi harvinaisia.
Kiva! Onnea sinulle ja kaikkea kivaa muutenkin jatkossa.
Toivon onnea ja kaikkea mahdollista hyvää, kivaa ja nimenomaan sitä mitä itse haluat. Tehkää olonne onnellisisksi. Yhtäjaksoista onnen tilaa ei ole olemassakaan. Mutta, onnenhippusia löytyy poimijoille... paljon ja enemmän...
Nimimerkit ja profiilit vaihtuu sitä mukaa kun naiskaverikin. Pitää olla yks pysyvämpi ja irtopalat siinä sivussa.Sitähän kärähtää jos samalla profiililla kovin kauan. Onko kyseinen mies etelä-pohjanmaalta?
joskus kone väittää profiilin olevan offlinessa vaikka, vaikka onkin onlinessä. Mulle on käyny niin monta kertaa, ei siihen ite voi vaikuttaa.
Tyyppi on Uudeltamaalta. Just noin, viestitteli vaikka kuinka offlinessä. Kun kysyin: tämä on tällainen sivusto! Että joo! Miekkonen on perehtynyt todella suomi24treffit saloihin. Muitakin teknisiä juttuja on tullut esiin. Ettäs jaksaa tuhlata energiaa, en ymmärrä. Olin täysin retkussa tähän nimenomaiseen tyyppiin ja hälytyskellot kilkattivat tämän tästä... Muutamia kertoja tavattiin. Nyttemmin on ilmennyt kuinka hän samaan aikaan oli "rakastunut" toiseen niin ehkä toiseenkin (itse ilmoittanut). Hän nimenomaan itse halajaa vilpittömyyttä peräänkuuluttaa oikein! En pidä häntä narsistina, mutta kyllä epävakaana ja kehittymättömänä persoonana. Mullakin kokemusta on kertynyt vuosikymmenien saatossa, mutta on tää experttimies!
Onko mies H:lla tai V:lla alkava...
niminerkki "myös rakastunut"
Tuota noin, tätä nykyäkö? Aikaisempi nimimerkki alkoi J:llä ja nyk H:lla. Miehen puheviestintä on huomattavasti parempaa, mitä kirjallinen viestintä. Mutta textiä tulee. Autoinko?
Nimimerkki alkaa Hel...., puhua papattaa kuin papupata tietyllä murteella.
Jos on sama henkilö, niin juokse niin kauas kuin pääset! Täysin pelimies narsisti ja etsii naisia vain yhteen tarkoitukseen.
miekkonen. Uudeltamaalta kuitenkin on. Olen aikaa sitten laittanut torjunnan päälle.
Tuo offline/online merkki toimii ihan miten sattuu.
Miten kukaan voi lähettää viestejä jos ei ole online? Ihan yhtä vaikeaa kuin soittaa lankapuhelimella jos töpseli on irti.
Hauska vertaus. Enkä mokomasta asiasta aio kiistellä! Mutta totuus on, että tämä kyseinen herra on lähettänyt minulle kymmeniä ja kymmeniä viestejä suomi24-treffipalstalla ollessaan ns. offlinessä. Se siitä! Eikä tämä asia ole ainut erikoisuus nettimaailmassa hänen osallaan.
Mistä tiedät milloin hän on offlinessa ja milloin onlinessa, jos tuo vihreä täppä ei kerro totuutta?
Sinä vaan LUULET että hän on offlinessa vaikka hän oikeasti on onlinessa.
Ei tähän tarvita rakettitiedettä, talonpoikaisjärki riittää,
mikään järjen jättiläinen, kun sun tärkeä pointti oli se että joku lähettelee viestejä ollessaan offlinessa. Eikö tosiaan tullut mieleenkään että merkkivalo ei taida aina pitää kutiansa.
Mies sanoi sulle että nää nyt on tälläiset sivut, tarkoitti sillä tietysti juuri näitä usein reistailevia sivuja ja sinä luulet että on "sellaisilla sivuilla"
Tuskin se mies mikään normaalia kummempi on, usein täällä syyttä haukutaan mutta sä itse taidat olla vähä pimpelipom.
Voi sua repsukkaa. Mikähän sun äo mahtaa olla? Jo on varsinainen tarina kehitetty tästä, jo on. Ei se ollut yksi, tai kaksi kertaa, vaan kymmeniä kertoja kun tämä tietty mies kirjoitteli mulle oflinessä ja jälkeenpäin selvisi syykin siihen. Tämä mies on edelleenkin s24-treffipalstoilla ja nyt hänellä on vuoden sisällä jo neljäs nimimerkki. Kaipa tuokin jo osaltaan jotain kertoo hänestä. Että näin on. Luen, eli olen lukutaitoinen, s24:n tiedotteet ja olen täysin tietoinen infoista. Ei sun tarvitse lainkaan mua neuvoa. Että moikka vaan ja parempaa jatkoa.
iällä? Riittäisikö siinä 40 molemminpuolin? Sellaiseen itse ainakin törmäsin..Tuosta online/offlinesta senverran, että tuo s24 formaatti näyttää mitä sattuu, itsekin olen siellä ollessa ollut muka offlinessa ja taas poisollessa onlinessa. Siellähän on myös tiedoite asiasta, eli tietävät että tuo ei oikein toimi, joten siitä ei kannata hermostua. Enemmänkin ehkä siitä, että on useampi proffa ja rakastunut sinne tänne...