kauppakeskus

jokos se kauppakeskus on kokonaan valmis..?? revontulesta puhun siis...
onko supermarket vielä siinä rinne systeemissä..??
joko se anttila on auki..??

ja miten noin muute menee siellä päässä suomee..??

ps: nainen lähti Lapista mutta lappi ei lähteny naisesta :(
2629
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Palasin tänne keväällä vietettyäni muutaman vuoden muualla päin Suomea. Kauempaa näkee paremmin, sanotaan. Nyt vasta olen tajunnut Rovaniemen ja Lapin ihanuuden oikein kunnolla. Rovaniemi on kyllä vuosien saatossa kehittynyt ja kasvanut isommaksi kaupungiksi. Ei tuo kauppakeskuksen remontti vielä taida aivan valmis olla, ennen joulua kuitenkin? Anttila aukeaa myös ennen joulua jossain vaiheessa... :)

Äänestä
  • Olen myös itse pois muuttanut etelään ja en näe mitään syytä palata kun täällä on töitä.Voi vaihdella työpaikkaa jos haluaa ja ihmiset on kaikkialla ihan ihania kun itse muistaa että sillä on vaikutusta miten itse käyttäytyy.Ja yksi ihanuus vielä et valoa piisaa eikä koko kauppunki tiedä kaikista kaikkea.Mukavaa syksyä kuitenkin sinne kotikonnuille.Ps.kannataa kokeilla elämää muuallakin kuin lapissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lapin tyär ;) kirjoitti:

jokos se kauppakeskus on kokonaan valmis..?? revontulesta puhun siis...
onko supermarket vielä siinä rinne systeemissä..??
joko se anttila on auki..??

ja miten noin muute menee siellä päässä suomee..??

ps: nainen lähti Lapista mutta lappi ei lähteny naisesta :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu