Alempana TVY

Tää TVY:hän on yks pahimpia ORJATYÖN teettäjiä.

Entiset työttömät kusettaa toisia työttömiä.

Jo on aikoihin eletty. Kokoontukaa vaan aivan rauhassa.
5333
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

On härskiä tukemista, haukkuvat samassa veneessä olevia pummeiksi.Ettäs kehtaavatkin.

Äänestä

Mitäs tuo TVY on saanut aikaan kaikkina näinä vuosina?

Äänestä
  • TVY on oppinut ottamaan vastaan yhteiskunnan tukia ja käyttämään orjatyövoimaa.

    Äänestä

  • ********** kirjoitti:

    TVY on oppinut ottamaan vastaan yhteiskunnan tukia ja käyttämään orjatyövoimaa.

    Joissakin yhdistyksissä yhdistyksen hallitus valitsee saman toimitsijan jatkuvasti uudelleen, mielestäni olisi oikein, että vaihtuisi vaikka vuosittain "pomo", niin pääsisi joku muukin nauttimaan oikeasta TES:n mukaisesta palkasta.

    Varmaan potentiaalia löytyy niihin hommiin työttömien joukosta.

    Äänestä

  • hallitus valitsee kirjoitti:

    Joissakin yhdistyksissä yhdistyksen hallitus valitsee saman toimitsijan jatkuvasti uudelleen, mielestäni olisi oikein, että vaihtuisi vaikka vuosittain "pomo", niin pääsisi joku muukin nauttimaan oikeasta TES:n mukaisesta palkasta.

    Varmaan potentiaalia löytyy niihin hommiin työttömien joukosta.

    minnekään lahjoita.
    Siellä vasta korruptio sekä väärinkäyttö rehoittaa. Otetaan kaikki mikä irti saadaan, kirjanpito näyttää mitä siihen kirjataan. Kukaan ei valvo tätä asiaa, siellä käytetään kaikkia ja kaikkea hyväksi. Työntekijät, siis ne ilmaistyöntekijät, ottavat myöskin itselleen kaikki parhaat päältä ja voiko heitä siitä edes syyttää kun esimiehet näyttävät tässä filunkipuuhastelussa mitä parhainta esimerkkiä. Itse en tuollaisessa paikassa voisi jo senkään takia ajatella työskenteleväni, menisi napit vastakkain kohta/heti kun kaikenlainen vääryys laittaa sisikuntani niin kiehumaan. Tulisi sota ja tappelu vakiväen kanssa kun en voisi tätä vääryyttä siihen puuttumatta katsella.
    Olen nimittäin jossakin vaiheessa ajatellut siihen työttömien yhdistykseen meneväni jotta saisin edes sen 8e lisän tähän päivärahaan, mutta kun seurasin aikani tätä touhua ja kuuntelin näiden ihmisten puheita jotka siellä työskentelevät, tulin aivan täysin toisiin ajatuksiin. Kirpparilla, siis siellä työttömillä, kulkiessani olen henk.koht myöskin kuullut yhtä ja toista. Korvat ne on minullakin ja hoksottimetkin pelaa ja tämä on loppujen lopuksi niin hirvittävän pieni paikkakunta jossa asun ja ihmisillä on tapana aina puhella asioistaan jollekin ja varsinkin minulle. Joskus vaan tieto lisää tuskaa, mutta kyllä se antaa siihenkin eväitä millä lailla se suunta valitaan elämässä.
    Näin täällä, yksi pitkäaikaistyötön jolla välillä nollataan pitkäaikaisuus määräaikaisella tukityöpaikalla. Olkaa hyvä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


asenteesta jo näkee kirjoitti:

Tää TVY:hän on yks pahimpia ORJATYÖN teettäjiä.

Entiset työttömät kusettaa toisia työttömiä.

Jo on aikoihin eletty. Kokoontukaa vaan aivan rauhassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu