Olen huomannut,että syön heti tavallistakin raskaammin kun ilmat kylmenevät.Painoni nousi 4kg kahdessa viikossa ja täytyy pukea suuremmat housut.Pidän aina kaksia kokoja saatavilla.Kesähousut ovat vähän kapeammat,mutta nyt laitan reilummat jalkaan.Lihominen on luonnollistakin kun ilmat kylmenevät.Näin sanovat asiantuntijatkin myös eläimistä.Ei tässä minun lisärasvaa tarttis kerätä,mutta tulipahan huomattua tänäänkin.
Vaivaako teitä sama?
Tantta
3553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Syön paljon, oli kesä tai talvi. Kaikki maistuu aina.
Sehän on jo eläinmaailmastakin tuttua.
Eivät syö jos ovat kipeitä.
Tykkäättekö ihmiset syödä yksin vai isossa sakissa ja keskustella pitkään?Minä tykkään syödä pitkään ja hartaasti ja jutella muiden kanssa samalla.
Syöminen seurassa on paljon enemmän kuin ruokailu! Ilman muuta seuraa ja paljon erilaist pötyä pöytää. Ateriointi jos mikä on sosiaalinen tapahtuma.