Miksi ei paino tipu?

Moi,

Neljättä päivää syöny nyt nutriletteja, ja vain ja ainoastaan niitä. 5 ateriaa päivässä. Juonu vettäkin, toki en varmaan ihan kahta litraa joka päivä. Mutta paino näyttää täsmälleen samaa kuin maanantaiaamuna.

Eikö tämä dieetti vain toimi mun kohdalla?? Jatkanko vielä sen jälkeen ku aloituspaketti loppuu vai lopetanko suosiolla tähän ja keksin jotain muuta.. Ylipainoa olisi sellainen 15 kiloa.
3738
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Painoa tippunut -3kg. Syön 6-8 pientä ateriaa päivääs, lasken kalorit. Menee noin 1500 kcal / päivä, jos liikun (tunnin lenkki esim) syön 1800 kcal. Tämä on pysyvä elämän muutos, ei mikään kuuri eikä dietti, vaan oikeiden annoskokojen ja ruoka-aineiden valintaa koko loppu elämälle.

Varsinaista tarvetta ei ole painoa enemäpää tiputtaa (170 cm nyt 67kg), mutta pudottelin joutessani kesäkilot kun se on kerta niin helppoa.

Helppoa ne on myös takaisin saada jos ei pidä itsellen kuria. Tämä systeemi ei myöskään nosta / laske ruokalaskuja, eikä aiheuta nälkää eikä kituuttamista.
Kokeile vielä nutr-kuurisi loppuun, jos paino ei tipu niin jossain on vikaa...

Äänestä

Luin jostain palstalta jonkun taviksen (ei lääkäri tai muu asiantuntija) kirjotuksen nutrauksestaan ja sillä oli sama vika että paino ei pudonnut yhtään ja hän meni lääkäriin ja taustalta löytyi jokin (olisiko ollut kilpirauhasen vajaa toiminta) ja sai lääkityksen siihen ja aloitti uudestaan nutrauksen ja paino alkoi laskea normaalisti

Äänestä

Itse söin niitä ainakin 3 pvässä ja sit ihan tavallisesti aamupuuron.. Ja olin ihan yllättynyt kun viikossa oli VIIS kiloo lähtenyt, tosin nestettä varmasti, koska tuli takasinkin yhtä pian ja melkein tuplana, kun lakkasin syömästä, tai siis juomasta Nutriletteja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lisputti kirjoitti:

Moi,

Neljättä päivää syöny nyt nutriletteja, ja vain ja ainoastaan niitä. 5 ateriaa päivässä. Juonu vettäkin, toki en varmaan ihan kahta litraa joka päivä. Mutta paino näyttää täsmälleen samaa kuin maanantaiaamuna.

Eikö tämä dieetti vain toimi mun kohdalla?? Jatkanko vielä sen jälkeen ku aloituspaketti loppuu vai lopetanko suosiolla tähän ja keksin jotain muuta.. Ylipainoa olisi sellainen 15 kiloa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu