Eikö tällaiset sivut
FiliaFerusFabulosus
10399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
..aleta tukahduttelemaan nuorten luovuutta kalkkis.
Kieltäminen voi aiheuttaa traumoja.
Mun mielestä vielä sairaampaa on : http://www.jcotton.com/sinamina/
Miksi tuollaista saastaa saa levittää laillisesti? :(
hirvittävää saastaa, eikö jonkun kuuluisi siistiä sitä *SAASTAA*
Ei tuo sivu ketään yllytä, kyllä se on valtamedian kohu jos jokin ulkoinen tekijä.
tietää? Kyllä se voi vaikuttaa, että jää historiaan, vaikkakin negatiivisessa merkityksessä.
En viestinyt pointtiani näemmä kunnolla.
Mahdollisuus jäädä historiaan on varmasti yksi suurin motivaatiotekijä koko hommaan, mutta nettisivu johon viittasit ei ole olennainen kanava.
Valtamedia on, kansallisella tasolla esim roskalehdet olisi ensin siistittävä jos sensuurin tielle mennään.
Ja siksi toisekseen, kaikki ajstusrakennelmat joissa yhdistetään hallintaa, sensuuria ja nettiä ovat mahdottomia. Nettiä et voi suitsia, resurssien haaskausta.
Niin sairasta että vetää sanattomaksi.
se on sairasta että noinkin lyhyessä listassa kuin top50 löytyy nykyään kahden suomalaisen nimi. Arveluttavaa ehkä mutta ei tuo sivusto kokoa kuin hajallaan olevaa tietoa samaan paikkaan.
Mua järkyttää tässä tapauksessa se kuinka herkästi ihmiset ovat valmiita luopumaan oikeuksistaan(joiden saamiseksi on aikanaan kuoltu) muutaman tapauksen takia. Ollaan kieltämässä taas kerran kaikki, ja juuri tätä kautta jää se tuonkin tapauksen aiheuttaja hoitamatta(se että vaikka suurin osa ihmisistä voi ja elää paksusti, niin pienempi osa elää jatkuvasti kurjemmin ja surkeammin kuin ennen). Paskat on housuissa ja nyt välittömästi ne halutaan sieltä pois, välittämättä siitä minkälaisia seurauksia siitä aiheutuu pidemmällä aikavälillä.
Oliko Kiina vai Japani jossa tämän vuoden puolella yksi tekijä tappoi 7 ihmistä veitsellä ja autolla.
sitäkään, että pitää uhkailla tapahtuneen jälkeen kouluja Suomessa, Ruotsissa ja muualla...
Kyllä hulluja riittää joka junaan ja jää ylikin vielä asemalle.
Jossain oli tutkimus, jonka mukaan Suomen väestöstä n.10% olisi psykopaatteja! Funtsi! n.10% on miljoonasta 100 000! eli Suomessa on n. 530 000 eri asteista psykopaattia.. Aikapommeja riittää.. Eli voimme päätellä siitä, että tapahtunut ei ole toinen eikä viimeinen.
urallaan, johtavat kansoja, ja tekevät suuria tekoja. Psykopaatit on suuri voimavara, loput 90% on lampaita. Ja lampailla on lampaan kohtalo nykymaailmassa.