Jousien säätö?

Miten saa ilma jousia säädettyä? Ennen ei ole ollut jousitettua pyörää ja nyt on.
1210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Luonnollisesti ilmanpaineella jota joko lisätään tai vähennetään tarpeen mukaan. Venttiili löytyy jommankumman haarukan putken ylä- tai alapäästä,ja sitä varten on olemassa erikseen iskaripumppu joka on pakko hankinta sillä mitenkään muuten on turha yrittää paineita säädellä. On myös olemassa keuloja joissa on erikseen venttiilit positiiviselle ja negatiiviselle paineelle. Vaikea sanoa tarkemmin tietämättä keulasi merkkiä ja mallia, mutta kannattaisi käydä valmistajan sivuilla josta löytyy varmasti kaikki tarpeellinen tieto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaskaa1 kirjoitti:

Miten saa ilma jousia säädettyä? Ennen ei ole ollut jousitettua pyörää ja nyt on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu