Sekaannuin kihlaparin toiseen osapuoleen ja nyt meillä on ollut säpinää mutten halua että he eroavat ja mä haluaisin kylläkin jatkaa suhdetta, mutta en luule pystyväni hänen odotuksiin vaikka tiedän että hän pitää musta ja hän myöskin pitää parisuhteestansa. En tiedä miksi edes haluisin hänen kanssaan tanssia ja leikkiä. Kai se oli sellast no kyllä mä tuon saan ja tuo on kiva ja sit haluaisin kovasti hänen kanssaan suhdetta mutta se ei ole mahdollista.
Onko jokin muu ollu samalaisessa tilanteessa? Miten ootte selvinny?
Onko jokin muu ollu samalaisessa tilanteessa? Miten ootte selvinny?
Vastaukset 4
Vanhimmat
suhde. Saat siipeesi vielä.
lopeta. Jollet pysty pitämään suhdetta pelkästään sellaisena millaisen se nyt on lopeta. Tai ota selvää mitä oikesti haluatte. Itse olen monesti ollut kolmantena osapuolena mutta ainostaan seksin vuoksi. Siinä pidetään tunteet muualla.
Tosin olen sitä mieltä että jos petät et myöskään rakasta sitä kenen kanssa seurustelet/olet naimisissa.
Kantsii harkita asiaa....
oletko kauankin ollut tämän kihlatun miehen kanssa? eikö sulla ole huono olla, kun tiedät, että se palaa naisensa luo?
olen ollut jo vuoden tän miehen kaveri eikä olla suutelusta pitemmälle menty ja suuteltiin viime kuussa ekan kerran eikä sen jälkeen olla enää sitä tehty mutta minulla on tunteita häntä kohtaan..
toisaalt on ja toisaalt ei ku leikin mielelläni ihmisten kanssa enkä ylitä suutelun rajaa, pidän hellyydestä ja ihmisestä lähelläni mutten halua suhdetta koska en kykene ylläpitämään sitä koska olen itse henkisesti ja fyysisesti äärirajoillaan että vaatii paljon että saan itseni pidettyä hengissä.