Koira yskää

Hei Kemi-Tornio alueella näyttää olevan liikkeellä kovin helposti tarttuvaa yskää koirissa joten välttäkää suuria massa tapahtumia että aalto saataisiin kuriin.Sairauden hoidoksi on lepo mutta pitkittyessä lääkäriin.
1444
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On ny liikkeellä normaalia pitkää yskää. Varo herpestartuntaa. Jos se tarttuu yskän mukana, yskä jatkuu todennäköisesti puolikin vuotta. Varo suutelemasta yskäistä henkilöä-

Äänestä

Kommentoi aloitusta


potilaan hoitsu kirjoitti:

Hei Kemi-Tornio alueella näyttää olevan liikkeellä kovin helposti tarttuvaa yskää koirissa joten välttäkää suuria massa tapahtumia että aalto saataisiin kuriin.Sairauden hoidoksi on lepo mutta pitkittyessä lääkäriin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu