ei siinä muuta tarvi olla, kun on rahaa, niin rahalla saa ihanuutta yllin kyllin.
Ihanne mies on
rikas ja komea
5538
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
mikään ei muuten tule naisen elämässä niin kalliiksi kuin lähteä rahan perään, siinä menettää niin paljon, että sitä ei rahalla korvaa. Rahalla ei saa vaikka sitä ihanaa miestä.
Komea? Mitä nainen tekee suhteessa komealla miehellä vs. ihan sama minkänäköisellä miehellä? Ei yhtään sen enempää.
Et varmaan halua ajatella elämässä syvällisiä asioita.
naisen ihannemies!
Rahaa riittävästi,mukava ja toiset huomioon ottava,olen tavallinen mies,ehkä hieman isommalla varusteltu!
Niin ja miksi minulla ei ole naista,se on ikävä tarina eikä sitä viitsi täällä kertoa!
kun pitää kassalla maksaa kaikki ihanat herkut, joita mussuttaa. Vuokraki on asiaa välillä maksaa ja sähkö, ku netti ei toimi kynttilällä.
Mut mitä tää miehiin liittyy? Miten mun elämä siitä muuttus, vaik ois kuin rahakkaita miehiä? Millon semmone rahamies ees ehtis köllöttää sohvassa mun kanssa? Sehä tekis sitä rahaa?
Ja en kyllä keksi, millä ajalla se vielä komeudenki hommaa? Kauhistus. Mun ihannemieheks pääsee satasivusen testin jälkeen jokainen, jolla jalat ylettyy maahan ja joka tykkää ku rapsutetaan.
Ulkonäöllä on kyllä väliä, mutta ei rikkaudella. Ahkera ja töissäkäyvä mies on erittäin hyvä asia, mutta ei sillä palkan suuruudella ole väliä.
syntyä- tai saada kultalusikka suuhunsa. Kyllä ihmiset on perusluonteeltaan mukavuudenhaluisia. Aika olisi mukava käyttää vain kiinnostaviin asioihin, työ on ärsyttävä pakkopulla.
Mutta ei miehen rikas tartte olla. Aina voi lotota :)