Mitä mieltä kunnallisvaaliehdokkaat ovat matkailujäänmurtaja Sammosta?
SAMPOSTA
KYSYMYS.
4929
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sampohan on "työkone" ja yksi matkailun vetonauloista Kemissä.
Mitä mieltä siitä pitäisi olla? Omistussuhteista vai siitä että se turistikäytössä?
Minusta Sampo on hyvä juttu! Kyllä siitä nyt saadaan isompi hyöty ja ilo kuin että se olisi pelkästään jäänmurtaja...
Samaa mieltä Sannan kans, mitä mieltä siitä pitäs olla? Jäänmurtajanahan se ei enää paikkaansa täytä mutta jos sinne saadaan halukkaita käyjiä jotka hakee "eksotiikkaa" niin varmasti asiansa ajaa aivan hyvin.
Ps. en tunne ehdokasta
Sampo on tosissaan tuonut jo kauan "eläkkeellä" ollessaan leivän työntekijöille, kuin myös veropennoset kaupungille. Ja toiminut budjetilla toisin kuin lumilinna, jonka jokavuotinen pakkorakentaminen vetää pitkää miinusta! Harmi vaan kun ei vielä tiedä tulevan talven ohjelmaa Sampolla, mutta.....Eiköhän niitä jäitä ole tänäkin talvena
Heinoa, että kysyit. Me kunnalsivaali ehdokkaat olemme taatusti, täsmälleen ja tasan tarkasti samaa mieltä sampo asiasta kuin Sinäkin.