posarin päätoimittajan vaimo

Posarin päätoimittajan vaimo on poliittisesti aktiivinen eli tasapuolisuuden nimissä hänelle potkut myös.
Alma median mukaan päätoimittjan puoliso ei saa olla poliittisesti aktiivinen.

Peruin jo posarin tilauksen
41452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Alma Median toimitusjohtaja on itse sanonut, ettei Korhosen potkujen syy ollut puolison poliittisuus vaan se, että Korhonen valehteli siitä. Lääkkölän puolison poliittista aktiivisuutta ei ole piiloteltu ja se on ollut Alma Median tiedossa. Lääkkölä on toiminut päätoimittajana vuodesta 1996 ja vaimo ollut valtuustossa 2000-2004. Miksi se ei aikaisemmin ole aiheuttanut ongelmia? Ja jos se on nimenomaan Telanteelle ongelma, hänen olisi tullut tarkistaa päätoimittajien puolisojen taustau aloittaessaan Alma Median toimitusjohtajana.

Äänestä
  • Ei herranenaika missään työpaikkahaastattelussa kysytä onko puolisosi poliittisesti aktiivinen.
    Älkää viittikö keksiä tuommosia pöljyyksiä. tätä Korhosta syrjitään hänen sukupuolisen suuntautumisensa vuoksi ja sitä ei perustuslain mukaan saa tehdä.

    Äänestä

että miksi peruit Posarin tilauksen?

Äänestä

mikä tää juttu niinkö ees on?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asiaatutkinut kirjoitti:

Posarin päätoimittajan vaimo on poliittisesti aktiivinen eli tasapuolisuuden nimissä hänelle potkut myös.
Alma median mukaan päätoimittjan puoliso ei saa olla poliittisesti aktiivinen.

Peruin jo posarin tilauksen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu