Noniin, nyt voidaan lopettaa sitten tästäkin aiheesta keskustelut, sillä totuus tulee tässä.
"Tanskalaisella sinkkusaitilta singlesex.dk tehdyssä tutkimuksessa naisilta kysyttiin peniksen ideaalimittoja. Tulokset voivat olla karvasta luettavaa miehille. Naiset ilmoittivat peniksen optimaaliseksi pituudeksi 18-20 senttiä! Tutkimukseen vastasi tuhat yli 18-vuotiasta naista."
Eli jos housuista löytyy tuota vähemmän, niin nainen on tyytymätön, vaikka muuta väittäisi. Eli keskivertoa isompi on se kaikkein paras. Eipä siis ihme että puolet avioliitoista päättyy eroon, ja suurin osa niistä on naisten hakemia. Eikä tarvitse ihmetellä sitäkään, että puolet naisista pettää, mutta kun tuota tutkimustulosta katsoo niin sen tavallaan ymmärtää. Eikös olekkin jännittävää, että miehet ja naiset ovat elimiltään näin epäyhteensopivia keskenään. Tämä tieto ei varmaan tullut monellekaan yllätyksenä, mutta toisaalta taas tämä on helpotus tietää. Nyt tiedän, että jos nainen sanoo olevansa tyytyväinen, hän valehtelee. Keskustelu peniksen koosta ja senteistä voidaan siis päättää tähän.
Lähde: http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1598279
"Tanskalaisella sinkkusaitilta singlesex.dk tehdyssä tutkimuksessa naisilta kysyttiin peniksen ideaalimittoja. Tulokset voivat olla karvasta luettavaa miehille. Naiset ilmoittivat peniksen optimaaliseksi pituudeksi 18-20 senttiä! Tutkimukseen vastasi tuhat yli 18-vuotiasta naista."
Eli jos housuista löytyy tuota vähemmän, niin nainen on tyytymätön, vaikka muuta väittäisi. Eli keskivertoa isompi on se kaikkein paras. Eipä siis ihme että puolet avioliitoista päättyy eroon, ja suurin osa niistä on naisten hakemia. Eikä tarvitse ihmetellä sitäkään, että puolet naisista pettää, mutta kun tuota tutkimustulosta katsoo niin sen tavallaan ymmärtää. Eikös olekkin jännittävää, että miehet ja naiset ovat elimiltään näin epäyhteensopivia keskenään. Tämä tieto ei varmaan tullut monellekaan yllätyksenä, mutta toisaalta taas tämä on helpotus tietää. Nyt tiedän, että jos nainen sanoo olevansa tyytyväinen, hän valehtelee. Keskustelu peniksen koosta ja senteistä voidaan siis päättää tähän.
Lähde: http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1598279
Vastaukset 28
Vanhimmat
En ole koskaan kumppanini kullin pituutta mitannut, enkä mittaa. Ei voisi vähempää kiinnostaa. En todellakaan valitsisi kumppania kullin koon perusteella. Haluan kumppaniksi ihmisen, en pelkkää kullia. Jos tarvitsen megakullin, sen voin hakea aikuisten välinekaupasta.
koskaan käymään kyseisellä sivustolla?
Vähän oli tunne kuin kyseessä olisi playboy-sivusto.
Olisi vähän sama kuin että mitkä ovat naisen optimaaliset mitat muun muassa vaginan koko.
Ei sekään olisi kovin mukavaa luettavaa naisille.
Kävin kyseisellä sivustolla. Se ei ole mikään Suomi24:n tyyppinen treffipaikka, vaan hyvin suorasukainen seksiseurasivusto, kuvat kuin suoraan alan lehdestä.
Mitäs arvelette, kuinka hyvin tuolla sivustolla käyvät naiset edustavat naisia keskimäärin? Mä väitän, että sinne on hyvinkin voinut valikoitua yliedustus niitä naisia, joitten mielestä isompi on parempi.
Mitä tulosten tulkintaan tulee, kysymys oli ihannekoosta. Vaatii melkoista mielikuvitusta tehdä sellainen johtopäätös, että jos 39 prosenttia em. kyselyyn vastanneista naisista piti parhaana 18-20 -senttistä, kukaan nainen ei voisi saada tyydytystä, jos miehellä on tätä pienempi penis.
ollakseen riittävä, tai edes vähänkin suuntaa antava tutkimus, väittäisin että naisia olisi pyydettävä näyttämään käsin, kuinka pitkä 20cm matka. Väiitäisimpä, että useimmilla naisilla ei ole pituusarvioista juurikaan tietoa. Toisaalta useimmat naiset voivat sanoa tuon 18-20 cm, onhan sitä toitotettu niin mieleenpainuvasti meille kaikillle. Pirustako sen arvaa arvioida tilastoille, mikä mitta on optimaali. Se mitta on ollut aina hyvä, mihin mieheen on ollut ihastunut. Hetkeäkään en ole miettinyt vehkeen pituutta, pääasian että olen saanut olla ihastumani miehen kanssa. Nainen ei tunne himoa ilman ihastusta, sama . tuolla periaattella voisit kai itsekin valita maailman somimman tekopimperon puolisoksesi ja olla tyytyväinen.
Tuollainen tutkimus pitäisi tehdä eri mittaisten dildojen avulla. Niitä naiset saisivat rauhassa kokeilla ja valita sen optimaalin. Jos pyydetään heittämään joku mitta, niin kuka sellaisen pystyy arvioimaan?
Itselläni ei ole aavistustakaan mieheni elimen senttimääristä, ja olemme sentään olleet naimisissa (ja viettäneet normaalia seksielämää) 25 vuotta. En osaisi näppituntumalla tehdä arviota. Mittanauhaa ei olisi tullut mieleenkään koskaan käyttää, enkä usko että muillekaan naisille tulisi.
Jos sulle riittää tieteellisen mittauksen takuuksi tanskalainen singlesex-niminen saitti ja iltasanomat, niin siitä vaan. Vietä ihan rauhassa loppuelämäsi ajatellen, että naista ei voi tyydyttää ilman 18-20-senttistä. Parisuhteeseen kannattaa valita sellainen nainen, joka ei jostain syystä niin välitä seksistä - muutenhan vaarana on, että joudut syyttämään puolisoa valehtelijaksi, jos tälle tuntuu fyysinen rakkaus maistuvan.
jos mies ei näytä Markus Pöyhöseltä niin nainen on tyytymätön, koska Pöyhönen on ideaali?
Jep jep jep.
juu u
Se on monta kertaa huomattu ettei naiset osaa arvioida miesten pituuksia puhumattakaan penisten pituuksista. Moni ämmä on aivan kiimassa kun luulee imevänsä 18-senttistä vaikka kyse olisikin vain 16-senttisestä.
Mä en ainakaan osaa arvioida mitään pituuksia parin sentin tarkkuudella. Ihan sama siis mulle, onko 18, 16 vai jotain muuta, kunhan se tuntuu hyvältä ja on kiinni mukavassa miehessä.
Että jos täällä nyt on joku nainen, jota suihin ottaessa kiihottaa ne peniksen kokonumerot, niin olisi utelias kuulemaan lisää tällaisesta ajattelutavasta. Minusta se on aika erikoinen.
Sitäpaitsi, juuri suihinotossa iso penis on pelkästään haitta. Leuat väsyy aivan älytömästi, eikä oksennusrefleksiä pysty välttämään, kun kurkkuun tökitään.
"Nyt tiedän, että jos nainen sanoo olevansa tyytyväinen, hän valehtelee."
"28 prosentin mielestä ideaalipituus on 14-16 senttiä. 26 prosenttia tyytyisi 12-14-senttiseen."
On niitä muitakin tutkimuksia aiheesta tehty ja tulokset olleet jokseenkin samanlaisia. Onko se nyt jollekin tosissaan uutinen, että suurin osa naisista pitää isoista peniksistä?
Hän pyrkii välttämään niitä naisia joille optimaali on alle 18cm.
Ne jotka 12-14 senttisistä tykkää (johon ryhmään minäkin luultavasti kuulun, vaikken mittauksia olekaan tehnyt) eivät hänen maailmassaan ole naisia lainkaan.
saatanan perkeleen lapsi ymmärrät.
voi painua omaan vittuunsa. :D
Mäkin haluaisin rintavan ja siron anisen, mutta eipä tuommoisia Suomesta löydy. Muijat on lähinnä tätä nykyä paksuja ja pienitissisiä.
Hiusteni pituus oli mitattuna 45 cm, ja mittasin samalla mieheni vehkeen. Hänen mittansa oli vähemmän kuin minun. Outoa väittää, että kumppanin valinta tapahtuisi jonkin mitan perusteella, paitsi ehkä älykkyysosamäärän. Mihinkä pieni nainen tarvitsisi jotain jättikalua? Jotkut asennot muuttuisivat mahdottomiksi. Pelkkä kalu ei edes riitä naisen tyydyttämiseen.
Helposti huomaa kenen lahkeesta lyhyempää löytyy, kun noin äänekkäästi tutkimusta arvostellaan.
Fakta faktana, ei se koko yksinään ratkaise, mutta kovin usein 18 senttisen lahkeessaan omaava saa sen kautta huomattavasti itseluottamusta petipuuhiin, jolloin tyydytys on varmempaa (ei taattua) kuin pienemmällä vehkeellä huonolla itsetunnolla varustetulla "aisurilla."
Olisikohan jotain tekemistä sen kanssa, että pornossa esiintyvillä miehillä on niin isot vehkeet? Ikävä kyllä sekä pojat että tytöt ottavat mallia pornosta, eikä muualla näy alastomia miehiä ja naisia joihin voisi verrata. Niinpä vääristynyt kuva jää elämään. Kerran eräässä ohjelmassa teineille näytettiin kuvia tavallisista alastomista miehistä ja naisista ja näitten sukupuolielimistä, olivat että yyyyööök :)
Kyllä se miehenkin tärkein seksielin on kuitenkin miehen aivot. Ja mitä tekee miehellä jolla on iso mulkku, mutta surkastuneet aivot? Ei mitään. :-)
Miksi aina pitää ottaa tyhmyys/muu taitamattomuus esiin kun puhutaan isosta munasta. Enpä usko, että iso penis ja älykkyys/kömpelyys sängyssä kompensoi mitenkään keskenään.
Mitäpä siitä tosiaankaan keskustelemaan. Sillä aikaa, kun jotkut tuollaisia totuuksia ja asettelevat mittanauhaa edulliseen asentoon, normaaliälyiset miehet ja naiset elävät mukavasti keskenään mitoista riippumatta.
koosta ei ole kiinni, vaan sen koon käyttäjästä, tämä on kaiken kattava totuus.
Ei peniksen koolla ole mitään tekemistä avioerojen tai pettämisen kanssa.
Voi olla, että nainen on tyytymätön, mutta mitä sitten? Tärkeintä on, että minä olen tyydytetty.
Koska naiset eivät mittaa pippeleitä itse, on tieto todellisesta koosta miehen sanojen varassa. Miehet suurentelevat mittojaan, joten naisia johdetaan harhaan. Huono tutkimus.
Eikö tuo 18cm ole se yleinen ison peniksen mitta keskusteluissa. Tällöin on aika oletettavaa, että se helposti sanotaan kysyttäessä. Naisten eteen olisi pitänyt tuoda erinkokoisia dildoja ja niistä olisi valittu mieluisa (mittoja kertomatta). Tällöin oltaisiin päästy hieman järkevämpään tulokseen.
Sitäpaitsi minä sanon ihanteelliseksi rintojen kooksi B. Silti vastaan saattaa tulla täydellinen A.
mun exällä oli täydellinen penis, ei todellakaan ollut tuota "ihanne koon" tasoa mutta minulle se oli paras =) Vieläkin ikävöin sitä ja etenkin miestä itseään...
Vastaan on tullut isompaa ja paksumpaa mut ei ne parempia ole olleet vaikkei taidoissa tai älykkyydessä mitään moittimista ollut, se ei vaan tuntunut niin hyvälle kun ei ollut sitä oikeaa ihmistä mukana..
Eli veikkaan et sitä peniksen kokoa tärkeämpänä naiset yleensä pitää sitä miestä itseään, kyllä ne rakkaushommat hoituu vähän vaatimattomammallakin jos muuten natsaa sillai kivasti :)