Juomagalluppi.

Mitä juot?

Mä jhuon Sandelsia, Suomiviinaa ja Pepsiä.
30819
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

teetä.

Äänestä
  • varmaan 20 mukillista kahvia.. Kohta saunaan ja olutta tai siideriä sitten.

    Äänestä

Viru Valgeta lantrattuna karpalomehuun. Tämmönen limuviinasysteemi. Mut kun ei oo kun yks pullo ni siirryn piakkoin votkaan ja pepsi maxiin.

Äänestä

Ennen keikkaa punkkua pohjiksi, ettei kuseta niin kauheasti ja sen jälkeen keppanaa.

Äänestä
  • Aloittaja

    Mikä keikka?

    Äänestä

  • relaxed kirjoitti:

    Mikä keikka?

    Mahtaakohan niitä edes ulkonäöltä tunnistaa. Katsoin eilen vanhaa levynkantta, jossa oli todella hilpeä ysäri-tyyli. ;-)

    Äänestä

Äsken jois lageria, tosin aika vahvasti humaloitua, hyvää oli. Just nyt en juo mitään, kohta ehkä viinimarja-vadelma-puolukkamehua. Kotitekoista, ei liian sokeroitua. Sun yhdistelmä kuulostaa rajulta.

Äänestä
  • Aloittaja

    sillo tällö tölkki sandelsia ja sit taas sillo tällö kuppi, ei ainakaan viel täs vaihees iltaa kaikkee samassa kupissa sekaste.

    Äänestä

  • relaxed kirjoitti:

    sillo tällö tölkki sandelsia ja sit taas sillo tällö kuppi, ei ainakaan viel täs vaihees iltaa kaikkee samassa kupissa sekaste.

    jos sekoituksista tykkää, mutta Sandels ehkä mieluummin raakana. x)

    Äänestä

yhden kaljan. Muutaman tuopin vettä ja pari kahvia... Pyörät pyörii ja balalaikka soi.

Äänestä

hetkellä juon pepsi maxia ja illemmalla ajattelin kokeilla tuota rommia jonka vastikään ostin.

Äänestä
  • sopii hyvin viikon teemaan. Katsonut 4 Monty Pythonin leffaa tällä viikolla ja lauantai-iltaa varten on varattu Live at the Hollywood Bowl.

    Brittikomedia on parasta!

    Äänestä

Tahallani hukkasin vissii pyöränavaimen ja vara-avaimen, etten päässyt hakemaan lonkeroa. Nyt on sitten omatekoista puolukka-votkaa.

Ensi viikolla aion mennä mehupuristamoon ja osasta omenia teen sitten viintä. En olekaan pitkään aikaan tehnyt. Puristetusta mehusta saattaa tullakin vaaleaa viiniä.

Mä katoin kanssa, että sun yhdistelmä on raju, mutta joku toinenkin näköjään huomautti.

*ihan vähän vaan rouskuttelen puolukkaa ja sauna on lämmin kohta*

Äänestä

mut ei ole varaa juoda noin kalliita juomia.
olisimpa kimi räikkönen :(

Äänestä

karpalotuoremehua.

Jk. Voi kun saiskin lirauttaa sekaan Suomiviinaa :(

Äänestä
  • viinoja vastaan :(

    Äänestä

  • de_monte kirjoitti:

    viinoja vastaan :(

    Tuosta aloituksesta vain poimin tuon Suomiviinan.

    Jk. Smirre (Smirnoff) on suosikki vodkani.

    Äänestä

ei putoo kuin olut..
Liian tuoreessa muistissa edellis viikonlopun rapujuhlat:(
Silloin meni kaikkia sekasin ja olo oli sit sen mukainen..nyt ei iske sellanen olotila.
Ihan hissuksiin vaan muutaman jos ottais..ehkä:)

Äänestä

juuri nyt maitoa

Äänestä

vaikka tölkki kerrallaan.

Äänestä

Bacardi/banaanilikööri/Cokis-sekoitus.

Äänestä
  • kun te jaksatte tehdä kaikenmaailman drikkejä. Itte en uskalla / jaksa kokeilla. Mulla se on aina jotain ihan sellaisenaan. Paitsi joskus jotain sangrian tyylistä omaa sotkosta.

    Äänestä

siideriä, kossua vissyllä, jollain kirpeällä mehulla lantrattuna. Oluista Sandels tai saunakaljana Karhu.

Mutta mikään ei voita kunnon viskiä. Ja ehdottomasti silloin Pohjois-Amerikkalaista, Jim Beam tai Jack Daniels.

Mut nyt mä juon kahvia, kun huomenna on työpäivä.

Äänestä

menee..mitä voi lantrata kossulla;)

Äänestä

..ihan juoppoja koo remmi.
Korkkasin just tumman rommin. Ja kolaa.

Äänestä
  • Aloittaja

    Se juo vaan vettä.

    Äänestä

  • relaxed kirjoitti:

    Se juo vaan vettä.

    Mikä sitä vaivaa?

    Äänestä

  • Aloittaja

    Pullopersesika kirjoitti:

    Mikä sitä vaivaa?

    emmä tiedä. Tai ainaki se luulee olevansa tosi aikuinen..eiku siis vanha.

    Äänestä

Vettä, pepsiä ja teetä

Äänestä

Karhua, Sandelsia, kossua, kukkoviinaa, bacardia, ja nykyisin yleensä campparia appelsiinimehulla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


relaxed kirjoitti:

Mitä juot?

Mä jhuon Sandelsia, Suomiviinaa ja Pepsiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu