Naisen pitää olla hoikka. Naisella pitää olla mehevät rinnat. Naisen pitää olla kaunis. Naisen pitää olla naisellinen. Naisen pitää olla huoliteltu ja siisti. Naisen pitää näyttää siltä, että kelpaa myös kavereille.
Mitkä täsmää, mitkä ei?
-rankkaa olla nainen-
Mitkä täsmää, mitkä ei?
-rankkaa olla nainen-
Vastaukset 16
Vanhimmat
Riittää että nainen on ihana:)
mies, kun vastausta ei kukaan nainen kuitenkaan suostu uskomaan.
mut onneks naisten seurassa ei miehelläkää oo sen helpompaa. Sillä sen pitää kestää ne ominaisuudet jotka nainen ottaa etuoikeudekseen kun se täyttää puoletki noista kriteereistä.
Naisen ei nyky maailmassa tartte olla mitään noista. Se vaatii ison tukun muita ominaisuuksia.
Se vaatii ison tukun muita ominaisuuksia.
Mitä esim?
Itsetunto...ei see tuu perseistä tai tisseistä
Älykkyys.. viittaan keskustelukykyyn...
Empatiakyky ja rohkeus ilmasta sitä...
Ahkeruus...
Asenne...
Sosiaaliset taidot...
vieläkö..?
Naisen pitää olla hoikka.
- Ei kun kaikkien tulisi välttää liiallista ylipainoa terveydellisistä syistä. Samoin liikalaihuutta. Kohtuullinen liha luiden ympärillä näyttää paremmalta, pelkkä luusäkki.
Naisella pitää olla mehevät rinnat.
- Niinhän ne monet sanoo.. itse en mitään hirmuhinkkejä huolis.
Naisen pitää olla kaunis.
- Kuka käskee? Jos haluaa, niin voi pyrkiä kauneuteen. Kauneus on kuin onkin katsojan silmissä.
Naisen pitää olla naisellinen.
- Tai miehen. Jos kokee olevansa naisellinen, niin sitten on. Jos ei, niin ei. Miehen tai muiden vaatimuksesta.. Ei.
Naisen pitää olla huoliteltu ja siisti.
- Kaikkien pitäisi. Paitsi mökillä, metsässä, maalla ja silloin kuin ei ole sellainen fiilis. Mut töissä, juhlissa ym. menossa ja meiningissä on ihan kohtuullinen vaatimus olla huoliteltu ja siisti. (ainakin päällisin puolin )
Naisen pitää näyttää siltä, että kelpaa myös kavereille.
- Jaa.. no jos kaikille osapuolille sopii, että nainen esineellistetään näyttelykapineeksi.
sana välistä, eli: Kohtuullinen liha luiden ympärillä näyttää paremmalta, KUIN pelkkä luusäkki.
Naisen pitää olla hoikka.
- Nääh, normaalipainoinen mieluummin.
Naisella pitää olla mehevät rinnat.
-Kunhan on rinnat. Ja silti nainen on nainen edelleen, vaikka sairaus toisen tai molemmat veisi.
Naisen pitää olla kaunis.
- Yleensä ne on, se on bonusta. :) Pakko ei ole olla.
Naisen pitää olla naisellinen.
- Yleensä ne on. En tiedä yhtään naista, joka ei ainakin jollain tapaa olisi naisellinen. Tuntuu hassulta jos joku "vaatii" naisellisuutta.
Naisen pitää olla huoliteltu ja siisti.
- Kuten Quiterie sanoi, tämä on pätevä vaatimus myös ihmiskunnan toiselle puolikkaalle.
Naisen pitää näyttää siltä, että kelpaa myös kavereille.
- Ei hyvää päivää.. Miksi? No ei tarvii, olen eri mieltä. Oishan se kauhean ahdistavaa jos Marjo ja Päivi ja Pekka ja Kimmokin haluaisi k.o Naisen omakseen.
Nainen saa olla juuri sellainen kun on. Olkoot ylipainoinen, rinnaton, hompsuinen ja maskuliinen, joka kiroilee ja syljeskelee. Naisella on täysi oikeus moiseen. Se ei mitenkään vähennä hänen arvoaan ihmisenä, naisena tai edes ystävänä.
Mutta sen minä sanon, etten ikinä seurustelisi tahi rakastusi, jos nainen ei silmissäni ole viehättävä ja naisellinen. Mutta tämähän on vain minun mielipiteeni ja muutoinkin ajattelevia varmaankin löytyy. Tosin tuskin kovin paljoa, joten sinkkuus saattaa muodostua elämäntavaksi.
miellyttää mua, siis olla mun mielestä kiinnostavan näköinen, niin voidaan yrittää.
Voihan tän näinkin kääntää jos aletaan miettiä naisten vaatimuslistaa ja yleistämään, että miehen pitää olla:
-hoikka, mutta lihaksikas
-paksu tumma tukka, tai kalju
-pituus min. 190
-hyväpalkkainen työ tai perittyä fyffee
-renttu, mutta kunnollinen kotihiiri
-yllätyksellinen, mutta turvallinen
-tulinen, mutta rauhallinen
-naisen tahtoon mukautuva, mutta ei nössö
-jne jne....
Buahahahaaa!!!
on aina nössö, nössö, nössö...
Paitsi ei kavereiden mielipiteet paina mitään....
Ei pitäisi olla liikaa vaadittu.
Näillä pääsee alkuun, perusedellytykset uteliaisuuden heräämiselle, jonka jälkeen selvitetään ne tärkeämmät ominaisuudet...
Saat olla ihan sellainen kuin olet.
Miksi sinun pitäisi olla tuollainen?
Kyl noihin mielipiteisiin, en ainakaan omalla kohdalla. Jotkut ihmiset vaan ovat niin pässejä et ajattelevat pelkästään kaikkee mikä näkyy ?
Tiedän yhdenkin tapauksen ku äijä valittaa vaimolleen jatkuvasti ku synnytyksen jälkeen vatsa roikkuu ?? Voi viddu ku elämä ny olis siitä kiinni!
että minä tahdon naisen, joka on hoikka, kaunis ja naisellinen. Mutta ei niiden muiden naisten pidä tai tarvi olla yhtään mitään.
Entä mitä sinun miehesi pitää olla?