ja selviytyi Tukholman välieriin.
Seuraavaksi Nieminen odottaa voittajaa ottelusta David Nalbandian - Albert Montanes.
Ottelussa on vain yksi suosikki: Nalbandian.
Odotan että Nalba murskaa Monten ja pelaa lauantaina Jakea vastaan semareissa.
Pikku-suomalaiskännikalojen siellä katsomossa kannattaa pitää pipoistaan ja Wirta-viinaksistaan
kiinni, sillä Nalba on kovassa iskussa..
Odotan Nalban olevan huippuiskussa.
Jarkon toinen turnausvoitto on kahden askeleen päässä. 1.askel tuntuu jo kovin korkealta,ja finaalissa epäilen toisen pelaajan olevan Robin Söderling, mutta tietenkin toivoisin, että siellä olisi Rainer Schüttler.
Ikihäviäjä Mario Ancic vetäytyi turnauksesta,ja lupaava japanilainen Kei Nishikori meni Jarkon kanssa käsi kädessä semareihin.
Siinä olisi kuitenkin suht. helppo pala esimerkiksi Söderlingille tai Schüttlerille, joten illan ottelussa on jo finaalin kiiltoa.
Nieminen teki ihmeen..
5
369
Vastaukset
- 3 voittoa
Jarkko voittanut Tukholmassa pelaajat sijoilta 80, 86, 83. Välierissä Nalbandian ATP-7.
Nieminen ja Nalbandian kohdanneet 7 kertaa kovalla alustalla. Nieminen johtaa kovan kentän matseja voitoin 4-3. Nieminen 4 miljoonan dollarin pelaaja ja Nalbandian 9 miljoonan dollarin pelaaja.
Nieminen on kohta kolminkertainen Tukholman finalisti.- Tennisguru
Valitettavasti Jaken fysiikka ei riitä Nalbandiania vastaan. Jarkko ei nykyään pärjää kellekään voimatennispelaajalle ja Nalbi on lähellä sellaista.
- Al Bundy eli
Tennisguru kirjoitti:
Valitettavasti Jaken fysiikka ei riitä Nalbandiania vastaan. Jarkko ei nykyään pärjää kellekään voimatennispelaajalle ja Nalbi on lähellä sellaista.
vanha läski Jarkkon verrattuna.
Dubaissa pari vuotta sitten Jakke vei Bundyä kuin litran mittaa, ei ollu ees jännä mastsi... - Tennisguru
Al Bundy eli kirjoitti:
vanha läski Jarkkon verrattuna.
Dubaissa pari vuotta sitten Jakke vei Bundyä kuin litran mittaa, ei ollu ees jännä mastsi...En tarkoittanut kestävyyttä vaan voimantuottokykyä. Ei huipputennistä kestävyydellä ratkaista, vaan likkumisnopeudella ja räjähtävyydellä syötöissä ja ratkaisulyönneissä.
- Naganon
Tennisguru kirjoitti:
Valitettavasti Jaken fysiikka ei riitä Nalbandiania vastaan. Jarkko ei nykyään pärjää kellekään voimatennispelaajalle ja Nalbi on lähellä sellaista.
Mitään tekemistä kunnon kanssa jos ei pärjää edes lyönneissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2123916Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii632485Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3922326- 472243
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321531Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561257
- 721186
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251136