Viikonloppu

En alennu viettämään sitä palstalla ja suosittelen samaa kaikille muillekin. Ajatelkaa kuinka monta turhaa aloitusta jäisi tekemättä jos sääntönä olisi se että kirjoitusten täytyy pohjautua tiukasti todellisuuteen. Älkää eläkö haavemaailmassa.


http://www.youtube.com/watch?v=esG2sOo2BjU




"Viestissä käsiteltiin kahta eri asiaa, mutta ne liittyvät toisiinsa"




MarttyyriMallari-TTt
11577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

aika moni viesti jäis kirjoittamatta jos olisi pakko puhuu totta =)

Äänestä

lauantaina liikaa!!!!

:D Joo mennään poikain kanssa kattomaan miten naapurin pojan orkesteri on ottanu tulta alleen...

Äänestä

provosoit,äh häh hääää

Äänestä

kylmää, kalseeta ja kuivaa...miks ei sais hieman pehmoilla ja viettää laatuaikaa haavemaailmassa. Ainakin joskus, ei se pahaa tee kellekään...

Se ei satuta, kun ei anna sen satuttaa. Ei aina tarvii olla kova ja realistinen..voi sitä antaa välillä periks, jookos?

Äänestä

viime viikonloppuna siellä toisessa todellisuudessa. Tänä viikonloppuna saatan viihtyä enempi sitten tässä todellisuudessa. Onko sulla hätä, kun pelkäät jääväsi jostain paitsi täällä;)

Äänestä

Viikonloppu juurikinm tällä palstalla. IRL ahdistaa ja vituttaa, niin kiva kolo, johon käpertyä ja nauttia palstamimmien suosiosta. Mitä?


http://www.youtube.com/watch?v=dFA8hiDr8dU


"We're travelin' a speed of a reborn man"

Äänestä
  • Kauhea häpeä nousee päälle, kun katsoo tuollasta Vanhasen kommenttia. Mitä nää poliitikot oikeen on? Jotain pellejä.

    Äänestä

mutku ei tääl oike vissiin oo porukka tänään.

Olet sä erikoinen tyyppi, viikolla alennut, mut viikonloppuna et. Mahtaa teil olla railakkaat kotiolot.

Äänestä
  • vieläkään, että marttyyri on vuorotöissä ja palstailee vaan työaikanaan?

    Ei se täällä vapaa-aikaansa tuhlaa. Palstan älykkäimpiä toimijoita, toisin kuin me monet muut.

    Äänestä

  • ole tajunnut kirjoitti:

    vieläkään, että marttyyri on vuorotöissä ja palstailee vaan työaikanaan?

    Ei se täällä vapaa-aikaansa tuhlaa. Palstan älykkäimpiä toimijoita, toisin kuin me monet muut.

    vähäkö se on sitte viksu.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


marttyyrimallari-ttt kirjoitti:

En alennu viettämään sitä palstalla ja suosittelen samaa kaikille muillekin. Ajatelkaa kuinka monta turhaa aloitusta jäisi tekemättä jos sääntönä olisi se että kirjoitusten täytyy pohjautua tiukasti todellisuuteen. Älkää eläkö haavemaailmassa.


http://www.youtube.com/watch?v=esG2sOo2BjU




"Viestissä käsiteltiin kahta eri asiaa, mutta ne liittyvät toisiinsa"




MarttyyriMallari-TTt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu