Miten pian uusi suhde?
Miksi olet eronnut?
g-allu-ppi
13572
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Eikös tapana ole aloittaa uusi suhde vielä edellisen jatkuessa?
ettei ole kovin yleinen tapa. Ei varmasti paras mahdollien ainakaan
Suorastaan moraaliton, mutta valitettavan yleinen. Itse olen aina pyrkinyt hyvällä menestyksellä filosofiaan, että monta peräkkäin vaan ei päällekkäin.
tuo on ihan hyvä. Pidä se!
niinku erojakin riittää. En jaksa niit eritellä, mut uuden suhteen aina eron jälkeen olen aloittanut n. 9-12 kuukauen kuluttua, jos siis yksittäisiä panoja ei lasketa.
n. 3 tuntia.
En ole eronnut, olen erotettu.
Syitä on varmaan paljon, mutta suurin syy taitaa olla se etten ole kovin rakastettava ihminen.
Uutta suhdetta ei varmaankaan tule. Otti sen verran kovasti sydämeen.
sydämeesi. Ole mieleltäsi avoin, koskaanhan ei voi tulevasta tietää. Ja jos ei koskaan kukaan enää kolahda, silti elämä voi olla hyvinkin onnellista ja antoisaa.
Ei se enää niin tainnuttavasti koske ja tiedän että elämä on ihan hyvää ja mukavaa ilman kolahtelujakin. Ehkä jopa parempaa...
Naisista minulla ei ole kokemuksia, mutta mutta. Erosin kirkosta, johon minut aikoikaan pakkoliitettiin ja jonka perusteella minua kidutettiin orjuutettiin ja manipuloitiin, sillä uskonnot ovat orjuutta väkivaltaa ja joukkojenhallintaa. Jokainen on syntynyt galaktiseksi vapaaksi älylliseksi ihmiseksi tai muuksi eläväki olennoksi joten en voi olla minkään uskonnollisen yrityksen tai järjestön jäsen. Uskontojen ainoa tarkoitus on viedä ihmisten galaktinen vapaus. Vapaus elää ajatella kehittyä ja toimia parhaansa mukaan, vapaus ihmisten elää yhdessä parempaan kehittyvänä ihmisyhteisönä.
Uutta suhdetta uskontoihin ei tule, minä olen vapaaksi syntynyt ja vapaana minä myös kuolen minkä jälkeen galaktinen elämä ei pääty vaan itseasiassa vasta alkaa.
Exäni varmaan kyrvistelee jossain kivenkolossa.
Uutta suhdetta aloittelin siinä toisella viikolla. Mitäs sitä aikailemaan. Seksi on hyvää, kiitos kysymästä.
Kaikki päätty, kun toinen rupes tapaileen muita miehiä. Oha täst jo aikaa melkein vuosi.
Uusi suhde... tänään, huomenna, ei koskaan? Kuka noita tietää, tai osaa varmaksi sanoa.
ekasta exästä, koska ei kerta kaikkiaan kuuluttu yhteen. Ensin lähti seksi, sitten katos kaikki muukin, lopussa oltiin oikeastaan vihollisia. Yhteinen vanhemmuus jäi.
Toisesta exästä erosin, koska hän ei saanut multa tarpeeksi hellyyttä, ihailua ja huomiota.
Kummallakaan kerralla minä en tehnyt aloitetta eroon, vaan naiset sen päätöksen tekivät.
Molemmilla kerroilla kuitenkin oli jälkeen päin selvää, että ei se pitempään olisi voinutkaan jatkua.
Uusi suhde syntyi molemmilla kerroilla melko nopeesti vanhan perään.
Varmaan siksikin, että se ero oli niin selvä: ei jäänyt hirveesti haikailtavaa ja selvitettävää sieluun.