Pråkresa
till Rovaniemi
3463
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
okk läära alla vinska penska att drikka som para den.
Annars äär tet para okk ööva drikka reedan nyy. Det jöör inket om man haar liitte kunskkaapper innan pråkresan pörjar.
Efter att duu har lärt deij vinska kan du kansse söökka jopp som spriittlangare. Det löönar sejj då du kan zööppa en Saapp Aero med penkarna som du seenat med försäljinkken.
Presiis som pastorn i Nutby juurde.
Minu ruskareisuu Rovaniemel mielesä. Mitä ruskanpi sen paremp. Onko ruska reisul muita menijöitä saako istu saapin kyytin mineki? Mine lähte eteläst ja minu olla jalluspriitt matkaevas ja kaiks kulimasta kähmintyona karamelli kaikinensa. kalamatoohtina ykäjäme sitten matkan!
En mie tänä vuona kerkiä ko sehän on ohi.Mutta ko sieltä oon lähtösin niin yritän käyä kattomasa sitä sen ko kerkiän.Mutta kyllähän niitä "känni kaloja" on muualaki ko,tja, Rovaniemelä.Ja mulla ei ole jallaria matkasa.Sitähä saapi Roitsustaki.Matkhan lähtiisä ostan lonkku pakin.Tääläkö ei sitä saa.