Jääpallosta tv-laji

bandyboy

Miksei jääpallosta voisi tulla tv-laji myös suomessa kun se sitä on jo ruotsissa ja venäjällä?? Luulenpa että monet ihmiset katsoisivat mieluummin tätä kaunista lajia jääpalloa kuin esimerkiksi maailman turhinta lajia golfia. Miksei urheilukanava voisi näyttää esim bandyliigan pelejä kuin jo näyttää jääkiekon mestistäkin!? Jotkut väittävät että jääpallo on tylsää ja vaikeaa seurata telkkarista, mutta tylsää se ei ole kun esim hifk,topv tai ols pelaavat. Pelissä tapahtuu ja tapahtuu, vauhti on kovaa ja tulee rajuja törmäyksiä ym.. Luulenpa että palloa pystyy seuraamaan hyvin kun se esim vaihdetaan jo ruotsissa ja venäjällä käytettyihin tv-palloihin. Kommentoikaa!! kiitos.

5

1443

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Urheilukanava

      näyttäisi bandyliigaa, jos niille maksettaisiin sen näyttämisestä. Eivät ne pelkästä hyväntekeväisyydestä näytä näitä Mestiksiä, Superpesiksiä, ja koris- ja lentisliigojakaan.

      • bandyboy

        No kyllä kai siihen nyt tietenkin jonkinlainen rahoitus saataisiin?En tiedä kun en ole näistä raha-asioista ihan perillä, mutta tällöin bandyliiga saisi näkyvyyttä ja urheilukanava hyvän ja mielenkiintoisen lajin.


    • Juha82

      kuomaseni.

      Jääpallo on viihdyttävä laji.

      • töytäilyä

        Koko homma pelkkää höntsäilyä,palloa vaan päästä päähän,ei mitään järkeä,ei missään nimessä telkkuun.


      • kiakko
        töytäilyä kirjoitti:

        Koko homma pelkkää höntsäilyä,palloa vaan päästä päähän,ei mitään järkeä,ei missään nimessä telkkuun.

        Jääkiekko on yksinkertaisten miesten yksinkertainen peli - kiakkoo ränniin ja vahvimmat perään. Kulmapaini kotiin ja kiakko maaliin. Siinäpä silmäniloa.

        On se hianoo, että edes joissakin peleissä yritetään hallita pelivälinettä ja luoda tilanteita. Näistä hyvinä esimerkkeinä on jääpallo ja jalkapallo.

        Jospa YLEnkin ammattitaito riittäisi jääpallon kuvaamiseen niin belotan jälkeen maailman nopein pallopeli pääsisi oikeuksiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      115
      3806
    2. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      46
      3311
    3. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      26
      2610
    4. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      201
      2497
    5. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      24
      2462
    6. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?

      Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu
      Tv-sarjat
      38
      1691
    7. Kuvaile kaivattuasi kolmella emojilla.

      :) 😛😆😱
      Ikävä
      114
      1471
    8. Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa

      Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      157
      1366
    9. Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!

      Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja
      Suomalaiset julkkikset
      33
      1357
    10. Jos elämäsi ihminen

      on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt
      Ikävä
      72
      1152
    Aihe