Palstan kirjoitelmista pystyn jopa minä päättelemään, että valtuustoehdokkaita on mukana hippasilla.
Reilusti vaan omanimi peliin mukaan, sillä nyt jos koskaan, on aika tuoda esiin rehelliset mielipiteet kaikkien arvioitavaksi.
Olisko tämä sinulle ensimmäinen askel kohti läpinäkyvää yhteisten asioiden hoitoa?
Reilusti vaan omanimi peliin mukaan, sillä nyt jos koskaan, on aika tuoda esiin rehelliset mielipiteet kaikkien arvioitavaksi.
Olisko tämä sinulle ensimmäinen askel kohti läpinäkyvää yhteisten asioiden hoitoa?
Vastaukset 7
Vanhimmat
kävin tässä iltasella jututtamassa Paavo poikaa.Tosin olin aivan myyty.Annan ääneni Paavolle.
olen tullut jotenkin siihen kummalliseen tulokseen että tällä palstalla saa käyttää nimimerkkiä. Näin on meille kaikille parempi
Mistä tiedän mikä nimimerkeistä on ehdokkaana ja millä numerolla?
Ajatella seki vielä pitää itte miettiä
Ethän siekään laittanut.
Laita sie nimes ensin niin mie laitan sitthen.
Jos olisin ehdokkaana, niin sen verta olis pokkaa, että ajatukseni toisin omalla nimelläni esille. Koska en ole ehdokkaana, niin tässä tapauksessa minulla on suojana vaalisalaisuus. Katsotaan sitten vaalien jälkeen, jos valtuutettujen toiminnassa ilmenee kommentoitavaa, tosin kaikki muuttunee näiden vaalien jälkeen.
Ajattelen niin, että ehdokkaat jostain syystä pelkäävät ottaa selekästi ja perutellusti kantaa kuntamme tulevaisuuteen.
Vaalikoneessa kommentit ovat niin ympäripyöreitä, että arkisessa elämässä ei pysty syyttämään takinkääntämisestä. Kaikki käy. Valtaosalla olla "dynastian pelko" persuuksissa. Jos pitää pelätä, niin onko puhtaat jauhot pussissa? Varmasti samankaltainen syy laittaa suut suppuun tällä saitilla kirjoitellessa omalla nimellä tai ehdokasnumerolla, kuka ties?
Asioiden perustelusta sen verran. Jos meidän huonosti hoidettua kuntataloutta perustellaan sillä, että muilla (Muoniolla) menee vielä surkeammin, niin se kyllä kertoo älykkyydestä jotain. Jos ei parempaan pysty, niin kerrankin olis oikea paikka jäävätä itsensä valtakirjan tavoittelijoista pois.
Demokraattinen päätöksenteko vaatii palautuakseen perseen nuolemisen olennaista vähentämistä ja eihän se taida edes olla terveellistäkään, pitkän päälle...
Jos et satu itte olemaan niin akkas ainaki on..