Muah!

16

756

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aikana :

      Usan talous oli voimakkaasti ylijäämäinen...

    • usa lainaamaan numeroita pian Roope Ankalta!

    • sodan :

      ei maha mittään, siitä vaan kaikki kiinan kursseille mars

    • kaikki kuinka vahvasti kusessa me ollaan tällä hetkellä (siis koko maapallo)?? Se että osakekurssit on laskeneet 10v sitten tasolle on pikku juttu siinä vaiheessa kun massoilta loppuu usko nykyiseen 'rahaan' ja finanssijärjestelmään lopullisesti. Mitä luulette että esim. nää järjettömät velkasuhteet eri maiden välillä aiheuttaa?? Pystytäänkö nää asiat sopimaan siinä vaiheessa enää järjellä ja rauhanomaisesti vai tuleeko jopa jonkun sortin aseellisia konflikteja tai vastaavia.

      Moni ei varmasti tajua sitä faktaa että kultaan / korkorahastoihin sijoittamisen sijaan ollaan kohta siinä tilanteessa että kohta kannattais sijoittaa mielumminkin tonnikalapurkkiin.

      • olisi...

        kannattanut sijoittaa jo aiemmin, on nimittäin tunan maailmanmarkkinahinta viime aikoina noussut selvästi.


      • on...

      • vaan, että kiitos.

        Yks asia on nyt päivänselvä.


      • väliaika

        vähän aikaa sitte mallari kyseli palstalla sijoituskohteita. Tarjosin vaihtoehdoksi kaloripitoista ruokaa ja isoa pakastetta, tosin toisessa ketjussa.

        Eräkämppä lapin kairassa vois myös olla hyvä, jos tosissaan alkaa rytkyyn.


    • Velkamäärä on noin 30,000 taalaa per henkilö tai 70% bkt:stä. Monella Euroopan maalla on suhteellisesti enemmän velkaa. Mutta pitäähän niitä syitä aina löytyä, mistä pääsee yhdysvaltalaisille naureskelemaan.

      Eikä sillä, ettäkö minä Bushin politiikasta pitäisin, mutta kun Bush ei ole koko Yhdysvallat tai sen kansa ja se tuppaa jenkkivihassa usein unohtumaan.

      • kertokaa se hänelle

        "Bush ei ole koko Yhdysvallat tai sen kansa"


      • kertokaa se hänelle kirjoitti:

        "Bush ei ole koko Yhdysvallat tai sen kansa"

        Ensi kuussa on vaalit, joissa Bush ei ole enää edes ehdokkaana. Alkuvuodesta sinunkin pitää etsiä uusi syntipukki maailman pahuudelle.


      • kertokaa se hänelle
        Ratikkakuski kirjoitti:

        Ensi kuussa on vaalit, joissa Bush ei ole enää edes ehdokkaana. Alkuvuodesta sinunkin pitää etsiä uusi syntipukki maailman pahuudelle.

        Ketä itse ehdottaisit syntipukiksi vai annetaanko kollektiivinen sanktio?


      • kertokaa se hänelle kirjoitti:

        Ketä itse ehdottaisit syntipukiksi vai annetaanko kollektiivinen sanktio?

        Ylensä vika vitutukseen ja maailman pahuuteen löytyy peilistä, vaikka sitä on miellyttävämpi etsiä jostain muualta ja mahdollisimman kaukaa.


    • kiva juttu

      Auttaisiko sotilasmäärän lisääminen Irakiin asiaa?

    • kyllä rupes

      No kyllä muakin rupes naurattamaan :)))))

      Siinä on maailaman kärkipään hyvinvointivaltion
      perusta. Kaikki perustuu velkaan :)

    Ketjusta on poistettu 23 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      113
      1208
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      118
      1057
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      130
      940
    4. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      96
      802
    5. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      297
      755
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      81
      676
    7. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      616
    8. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      592
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      569
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      75
      504
    Aihe