olen avoliitossa perheellinen.oltu uhessä noin 9-vuotta.mua siis on tosissaan ruvennut ottaan ukko päähän.tässä esimerkkiä,tulee töiltään ostaa ison laatikon kaljaa,vetää naamaansa.menee nukkuun,kuorsaa,pieree haisee koko kämppä kaljalle.no en mee edes sen viereen.ennemmin nukun sohvalla.no sama jutta taas seuraavana iltana,kaljaa naamaan nukunpas sohvalla taas.eli mies ei välitä vaikka oon sanonut miten sen kaljottelut vaikuttaa meidän suhteeseen.ei se välitä tuumasi vaan että ei se hänen ongelma ole.mä nään vaan punasta kun mä nään koko ukon nykyään.tottakai kaljaa saa ottaa,mut mun mielestä on jo liikaa.jos pitää kolmenakin iltana ottaa.se veti kokonaisen laatikollisen kahessa illassa kaljaa.meidän suhde jää kokonaan hoitamatta.onko tällanen enää elämää??kiitos joka jaksoit lukee ja vastata.sorry jos on kirjoitusvirheitä en jaksanut niihin perehtyy.
mies vaan kittailee...
ciiuppriika
7768
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
...auttaisi? Tai jos ei auta, niin jätä ukon pyykit pesemättä, ruoka laittamatta jne. niin kauan kunnes kaljan juonti loppuu/vähenee siedettävälle "tasolle".
lähteä tai heitä ukko ulos siittä on hyvää vauhtia tulossa alkoholisti ja sitä ei sitten korjatakkaan enään helpolla,ei auta puheet eikä mitkään hyvät jutut vaikka kuinka yrittäisi
suhteessani olisi noin selvät merkit niin ei olisi vaikea lähteä. No vaimoni on kyllä absolutisti mutta toki välipitämättömyyttä voisi olla muullakin saralla. Eli jos hän sanoisi minulle asioista että "ei ole hänen ongelma" niin eipä hänkään enää sen jälkeen olisi minun ongelma. Voin hyvin kuvitella miltä tuntuu katsoa kaljottelevaa miestä... ja rehellisesti ei se kyllä pitemmän päälle paremmaksi muutu. Eli jos et toimi nyt niin myöhemmin olet aivan rikki.
Miehesi on alkoholisti. Jos ei itse myönnä ongelmaansa ja hae apua niin älä tuhlaa elämääsi sen kanssa. Ei todellakaan kannata, elät vain kerran!
menee noin huonosti.
Oon todella pahoillani, toivottavasti
teillekin joskus aurinko pilkahtaa
pilvien takaa. :/
siis nyt heivaat ukon helvettiin!hyvä nainen jos oikein käsitin niin sinulla on lapsia jotka joutuvat myös sietämään moista haisevaa ukkoa!
nyt vaan haet vaikka ite sen uuden asunnon netistä ja soittelet, mitä nopeammin pääset ukosta eroon, sen nopeammin voit aloittaa uuden ja antoisamman elämän.
ja jos olisin sinä niin pitäisin niin hyvää huolta itsestäni että miestä potuttaisi. pukeutuisin kauniisti ja meikkaisin ja laittaisin hiukset tyylikkäästi.
älä unohda itseäsi.
Tiedän tuon tunteen. Jätin miesystäväni kaljottelun takia. Jaksoin kaksi vuotta, kyllä siinä jää toiseksi jos kalja on se hänen ykkönen.