taas 10 ulos ounevalta

Viikko sitten ounevalta laitettiin tekstiviesti.llä ulos 10 työntekijää (vuokra) ja taas tällä viikolla 10. Ollaan kuin muurahaiset, paiskitaan hommia niskalimassa hyvin ja ulos vaan. Koneet! Kiitos johtaja, olette erittäin reulija ja rohkeita meitä kohtaan. Välitys paistaa.
0151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


pestiläinen kirjoitti:

Viikko sitten ounevalta laitettiin tekstiviesti.llä ulos 10 työntekijää (vuokra) ja taas tällä viikolla 10. Ollaan kuin muurahaiset, paiskitaan hommia niskalimassa hyvin ja ulos vaan. Koneet! Kiitos johtaja, olette erittäin reulija ja rohkeita meitä kohtaan. Välitys paistaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu