Mikä juttu tämä Valtaojan nenän pituus oikein on?
http://videot.suomi24.fi/movie/valon_taipuminen_ilman_kaareutuvaa_tilaa_.action
Valtaojan nenän pituus?!?
9
447
Vastaukset
- se laajeneva,
vähemmän tiheä tyhjä tila, on sun aivoissasi???
- nenällinen myös
No olipas siinä taasen typerä vastaus ihan vilpittömästi tehtyyn kysymykseen. Ilmeisesti tällaisia halveksivia vastauksia antavat liian itsetietoiset nuoret, jotka vasta ovat vihkiytymässä tähtitieteen alalle, ja jotka luulevat aika paljon tätä alalta hallitsevansa.
Sorry tuollaisten puolesta.
Mutta tuohon alkujuttuun. No senhän oli laatinut savolainen joka ilmeisesti kuitenkin oli perehtynyt aiheeseen. En kyllä tiedä mihin Valtaojan esitelmään tämä liittyy. Samoin taisi käydä tuolle edelliselle vastaajalle, mutta kuten keroin, vastaus kerottiin tuossa viestissä. - Anonyymi
nenällinen myös kirjoitti:
No olipas siinä taasen typerä vastaus ihan vilpittömästi tehtyyn kysymykseen. Ilmeisesti tällaisia halveksivia vastauksia antavat liian itsetietoiset nuoret, jotka vasta ovat vihkiytymässä tähtitieteen alalle, ja jotka luulevat aika paljon tätä alalta hallitsevansa.
Sorry tuollaisten puolesta.
Mutta tuohon alkujuttuun. No senhän oli laatinut savolainen joka ilmeisesti kuitenkin oli perehtynyt aiheeseen. En kyllä tiedä mihin Valtaojan esitelmään tämä liittyy. Samoin taisi käydä tuolle edelliselle vastaajalle, mutta kuten keroin, vastaus kerottiin tuossa viestissä.Perehtynyt aiheeseen Savoristako tarkoitit?
Se mies on aivan titityy luokkaa. Lukuisten palstojen naurunaihe jo toistakymmentä vuotta.
- Aivot?
Mitä vittua sä oikein horiset, Savorisen spede?
- tätätätätä
Mitääääää?
- MrNewTime
Laajenevan Maapallon keskustasta työntyy vastapalloon uutta laajenevasti tihentyvää ainetta/ asiaa/ energiaa galaksin keskustan supermassiivisesta kohteesta. Maapallon pintakerroksille sitä ei kuitenkaan ehdi pysähtyä, laajeneva tihentymä muuttuu tihentyväksi laajentumaksi.
Eli näiden atomien ytimien laajentumia tiheämpien harventumien sisälle pitää työntyä ensin paljon aikaisempaa enemmän tihenevää laajentuvasti työntävää voimaa ja näin tapahtuu matkalla kohti Maapallon keskustaa.
Vasta sitten niiden laajentumat alkaa tihentyvästi hidastua ja ne pysähtyvät lopulta laajenevan Maapallotihentymän keskustaan.
Eli kun ne tihentyvät nopeammin, kuin mitä laajenevat, sisäinen paine / liike / aika hidastuu ja ne alkavat kierrättyä myötäpalloon ympäristönsä kanssa enemmän tai vähemmän. Ne kierrättävät ympäristöönsä enemmän vetävää voimaa jota kohdistuu myös niihin itseensä enemmän laajenevasti jne.
MrNewTime- Anonyymi
Lasjenevien tonttutihntymien työntyminen maapallon ( pienellä...Maa isolla) keskustasta on puhki kulunutta länkytystä. Toistakymmentä vuotta samaa liturgiaa, johon uskoo vain tekijä itse. Eikä ihme. Jutussa ei ole järjen häivääkään.
- Anonyymi
Valtaojan horinat on shaibaa. Ei tiedä mitään. On tainnut Jumala vääntää sitä nenästä kun Valtaojan nenä on kuin luumu :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle743800Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1823035Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472946Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572431Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3632230- 1601870
- 781575
- 331437
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231388Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391352