hohdepuuterin

osaisko joku opastaa kuinka hohdepuuteria käytetään? mihin kohtiin kasvoja sitä laitetaan? kiitti.
1253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Heippa!
Itse laitan poskille niin kuin aurinkopuuteria eli tuolta korvalta päin alas viistoon (olipa hyvä selitys), sitten aivan kulmakarvojen alapuolelle ja hipaisu myös nenään toki sitä ei kannata tehdä jos on helposti kiiltävä nenä. Lisäksi laitan välillä dekolteelle ainakin jos juhliin on menossa ja myös hiukan leuan sivuille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käyttö? kirjoitti:

osaisko joku opastaa kuinka hohdepuuteria käytetään? mihin kohtiin kasvoja sitä laitetaan? kiitti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu