Mistä ja minkälainen korsetti?

Täh?

Olenko ymmärtänyt oikein, että hääpuvun alle puetaan korsetti mikäli itse puvussa ei ole korsettimainen yläosa? Mistä löytyisi suht halpoja korsetteja?

2

1153

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitä oikesti etsit

      Täällä näyttäisi olevan tuoreehkoa korsettikeskustelua http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000012&conference=4500000000001753&posting=22000000038946445

      Katso myös morsiusgallerian vyötärökorsetti, sekin voisi olla hyvä vaihtoehto. Ainakin keskustelujen perusteella moni morsmaikku on tähän päätynyt. Itsellä oli myös tämä, mutta olin ehkä hieman pettynyt siihen, sillä se on melko "lörppänä" kuitenkin, luista huolimatta.

      Ja jos ei tarvitset kauheasti makkaroita kasaan kursia, niin joku body tai korselettikin ihan muoviluilla voisi puvun alla riittää. Näistä varmaan osaat suunnistaa johonkin erikoisliikkeeseen omien tarpeiden mukaan.

    • hääpuvun...

      ...alle, sen enempää kuin muidenkaa juhla-asujen alle, tarvitse välttämättä korsettia pukea. Itse en ainakaan juhlapäivänäkään (tai itseasiassa juuri nimenomaan juhlapäivänä!) halua pukea päälleni kiristävää vaatekappaletta, johon en muuten ole tottunut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2542
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1832
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1230
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      108
      1042
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      72
      1018
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      976
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      905
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      874
    9. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      101
      852
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      34
      781
    Aihe