Mistä ja minkälainen korsetti?

Täh?

Olenko ymmärtänyt oikein, että hääpuvun alle puetaan korsetti mikäli itse puvussa ei ole korsettimainen yläosa? Mistä löytyisi suht halpoja korsetteja?

2

1152

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitä oikesti etsit

      Täällä näyttäisi olevan tuoreehkoa korsettikeskustelua http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000012&conference=4500000000001753&posting=22000000038946445

      Katso myös morsiusgallerian vyötärökorsetti, sekin voisi olla hyvä vaihtoehto. Ainakin keskustelujen perusteella moni morsmaikku on tähän päätynyt. Itsellä oli myös tämä, mutta olin ehkä hieman pettynyt siihen, sillä se on melko "lörppänä" kuitenkin, luista huolimatta.

      Ja jos ei tarvitset kauheasti makkaroita kasaan kursia, niin joku body tai korselettikin ihan muoviluilla voisi puvun alla riittää. Näistä varmaan osaat suunnistaa johonkin erikoisliikkeeseen omien tarpeiden mukaan.

    • hääpuvun...

      ...alle, sen enempää kuin muidenkaa juhla-asujen alle, tarvitse välttämättä korsettia pukea. Itse en ainakaan juhlapäivänäkään (tai itseasiassa juuri nimenomaan juhlapäivänä!) halua pukea päälleni kiristävää vaatekappaletta, johon en muuten ole tottunut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      822
    2. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      361
      770
    3. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      589
    4. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      64
      570
    5. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      30
      556
    6. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      46
      550
    7. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      66
      536
    8. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      527
    9. Jos se onkin niin

      Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se
      Ikävä
      27
      522
    10. En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä

      Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.
      Ikävä
      25
      520
    Aihe