Ostin juuri 2-gigaisen Sansa Clipin mp3-soittimen ja olen juuri lataamassa ekaa kertaa akkua. Ohjeessa ei kuitenkaan mainita mitään latausajoista.
Kuinkahan kauan ekalla kerralla pitäisi ladata, entä jatkossa? Vai ilmoittaako näyttö kun akku on täynnä?
Sansa Clipin lataus
5
921
Vastaukset
- Sansalainen
3-4h, mutta varmuuden vuoksi voit pitää vaikka 6h. Riippuu myös hieman siitä lataatko tietokoneen USB-portista vai seinästä. Tietokoneen taka-USB-portit ovat tehokkaimmat, joten jos et voi ladata verkkovirrasta (220V USB-laturilla) niin laita Sansa kiinni koneesi takaporttteihin. Siellä voit pitää soitinta kiinni ainakin tuon 4h, jos kiire ei ole niin vaikka kuusikin tuntia.
- Pepperdro
Tyhmä kysymys, mistä olet ostanut verkkolaturin? Prismoissa ym tavan kaupoissa ei tunnu olevan ja halpiskauppojen laturit eivät Sansaa lataa..
- vasta sansan
Pepperdro kirjoitti:
Tyhmä kysymys, mistä olet ostanut verkkolaturin? Prismoissa ym tavan kaupoissa ei tunnu olevan ja halpiskauppojen laturit eivät Sansaa lataa..
sansa clipin ja siinä on lataus usb:n kautta. laitteessa palaa latauksen tunnus kunnes akku on täys. sitte pimenee ja kai lataus pysähtyykin.
seinälaturia ei pakkauksessa ollu. onhan niitäkin halvalla nykyään:
seinä->muuntaja->usb(uros)
- sessineedhelp
Mullakin on sansan mp3, sain joulu-lahjaksi :) itse latasin sitä 3h.Mutta kysymys kuuluu..........mistä sinne voi ladata musiikkia/kuvia/elokuvia yms?
oOis kiva jos sais tähän vastauksen- ...
musiikkia saat ainakin sitten että rippaat omia tai kirjaston CD-levyjä mp3:ksi ja siirrät ne soittimelle, tai sitten ostat mp3:ia suoraan jostain verkkokaupasta (tai sitten imuroit niitä laittomasti ilmaiseksi netistä mutta sitä ei tietenkään saa tehdä). Videonpätkiä saa varmaan helpoiten Youtubesta ja sieltä helpoiten Firefoxin lataajalla. Ne videot pitää sitten mahdollisesti muuttaa sille soittimelle sopivaan formaattiin mutta se juttu riippuu sitten soittimesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931402
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138903- 85862
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?52781- 51758
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t253657Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä321616Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7605Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55599- 53594