http://www.kotimaa.fi/index.php?option=com_content&task=view&id=6457&Itemid=38
Siunattiinko vai
3
106
Vastaukset
- itse ajattelisit?
"Tahdotteko te ... Jumalan edessä ja ystävienne ja omaisten läsnäollessa ottaa vastaan siunauksen parisuhteellenne?"
Eikös tuossa ihan selvästi sanota siunauksesta?
Mikä ihme tässä on, että tehtyä ei voida edes myöntää?
"- Rukoushetkessähän on ne tietyt elementit, rukoukset ja raamatunluvut ja Herran Siunaus. Heidän yhteisen elämänsä puolesta siinä rukoiltiin."
Lisäksi
" - Olen ollut pyytämässä siunausta näille ihmisille, heidän elämälleen ja parisuhteelleen, Leena Huovinen sanoo."
Tulee mieleeni tuossa lukeissa että ovatko sukua toisilleen : Eero Huovinen ja Leena Huovinen?
Lopputili vaan, se on selkeä homma. Samaa olen pähkäillyt. Ensin uutisoitiin että siunattiin avioliittoon. Sitten uutisoidaan että onkin pidetty rukoushetki.
Ketähän tässäkin pitäsi uskoa?- pääasia et oltiin heikon pu...
Herttaisen yhdentekevää, siunattiinko vai rukoiltiinko.
Pääasia, että rovasti Liisa Tuovinen oli ryhdikkäästi niiden puolella, joita julma enemmistö säälimättä sortaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1671404
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40995Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14640
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632- 36616
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20602Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17563