Hyviä uutisia

8

573

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Vähintään kolme kertaa seksiä harrastaneiden ysiluokkalaisten tyttöjen määrä on pudonnut kolmesta prosentista yhteen."

      Siis onko se oikeasti noin harvinaista???

      • ...niin oisin arvanut 10-20%:a.

        Ehkä sitä itse tuli silloin pyörittyä sellaisessa porukassa, jossa tuo seksin harrastaminen oli "vähän" keskimääräistä yleisempää.


    • nousee ja

      heillä on eri moraaliset arvot, kuin edellisellä sukupolvilla.
      Näinhän se aina on ollut.




      - Eikö se ole juuri päinvastoin. (metsästelijille)

      • tiukoilla :

        antakee heille kriisiapuu!

        *DIRTY OLD MEN NEED LOVE TOO!!!*


      • rusalkaa

        Olen samaa mieltä, että juuri metsästäjille tietää tää uutinen huonoa.

        Ihanaa kuulla tämmönen uutinen. lutkittelijat saa pitää turpansa kiinni. Oli hirveää olla nuori neito, joka säästi neisyyttään yli-ikäiseksi (18 ja puol. v) ja kuulla kaikenlaisia huora-vihjailuja. Kaikki ei tosiaankaan anna pillua!!! Luulen, että lutkittelu on miesten naisiin kohdistamaa yleistä kiusaamista, jolla ilkeät seuraukset keneen se sitten kohdistuukin...yleensä umpimähkään keneen tahansa viattomaan.

        Paskat äijät on sikoja. Mä jatkan tän hokemista.


    • uutisointia

      Eihän jutun otsikolla ollut mitään tekemistä itse jutun kanssa.

    • Asiasta.huvittunut

      Miten jotenkin tuntuu, että seksin suhteen on jo pitkään jatkunut sama kehitys kuin alkoholin kanssa. On enemmän niitä nuoria, jotka pidättäytyvät kokonaan, mutta toisaalta enemmän myös niitä, joilla homma menee överiksi. Ääripäistä sitä monesti uutisoidaan, eikä mediaanimassasta.

      No, pelkästään positiivistahan tuo on, että lapset pidättäytyvät panemasta. Semmoinenkin on tuntuma, että itseäni n. 10 vuotta nuoremmille on kehittymässä terveempi arvopohja kuin omalle ikäluokalleni. Me lamalapset ollaan monella tavalla menetetty sukupolvi.

      • >Me lamalapset ollaan monella tavalla menetetty sukupolvi.

        Ja se on harmillista, että kaikki sen tietää, mut mitään ei joko voida tehdä, tai vaikka voitaisiinkin, ni ei kuitenkaan tehdä.


    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      57
      1588
    2. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      123
      1334
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      123
      1238
    4. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      140
      1054
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      101
      897
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      338
      839
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      734
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      646
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      50
      643
    10. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      612
    Aihe