Kameravalvonta kaupassa..

Onko kellään tietoa säännöksistä turvakameroiden asentamisesta kaupassa..
Mitä saa, ja mitä ei saa kuvata?
2828
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos olet työnantajan puolella, niin olisiko kannattanut ottaa asioista selvää ennen kameroiden asentamista tai jos olet työntekijä niin soita työsuojelupiirin päivystävällä tarkastajalla ja kysele sieltä lisätietoja. ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikä sallittua??? kirjoitti:

Onko kellään tietoa säännöksistä turvakameroiden asentamisesta kaupassa..
Mitä saa, ja mitä ei saa kuvata?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu