epätietoinen vielä
mikä on tornion kallein ruoka kauppa
vasta muuttanut
232876
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
KVG! :)
Kova vuokra kate ==> kallis lördaagskorv.
Kyllä se on ollut k-ykkönen. Voi olla että se halpuu nyt kun uusi kauppias?S-market on kallis kauppa Torpissa. Odotamme innolla Citymarketin avausta ränssillä; siellä on aina niin hyviä tarjouksia!
kukaan ostele ruokaa tarjousten perässä. Täysin tolloa puuhastelua
lohipato kivirannalla.
...vieläpä kun hommaat lisäksi S-kortin niin saat bonukset ostoistasi.
MInä ainakin olen ollut tyytyväinen S-markettiin ja jatkan siellä ostoja. Tuleva Citymarket tulee olemaan asiakkailleen kallis paikka, pysäköintikin maksaa.
Lidli on kuiteski kaikista halvin. normaalia suomalaista sapuskaa sieltäki saa. laskin et jos ostaa sapuskat sieltä, niin kolminkertaisesti saa vähintään bonukset ja plussat takaisin. on sen verran halvempaa. vaikka keskittäis yhteen kaupaan, kun on niitä kortteja,jos esim bonus olis vuodessa 200e, lidlissä se olis 600e.....yksinkertaisesti säästät jo ostaessasi sieltä. kaikki s-kortit yms ovat pelkkää silmänlumetta. oikeesti edullinen kauppa ei moisia korttei tarvi. pakkohan näiden etukorttikauppojen on pitää kovempia hintoja....koska tiesithän jo, ettei ILMAISIA PÄIVÄLLISIÄ OLE!!!!!!!
Tässäpä taas tutkittua tietoa tähän aina ajankohtaiseen pohdintaan :
http://www.taloussanomat.fi/raha/2013/05/10/bonuskortit-testissa-talla-kortilla-saat-eniten-etua/20136491/139
Tutkimuksessa vertailtiin eri bonusjärjestelmiä. Bonusjärjestelmistä S-ryhmästä sai lihavimmat bonukset kunhan sinne jaksaa kantaa kuukausittain riittävästi rahaa. Eli kun ostokset alkavat olemaan yli 6000€/v, voi saada 180€ bonuksen.
Tämä ei kerro mitään tuotteiden edullisuudesta. Se kertoo vain että jos vuoden aikana tuotteita on ostettu 6000€ arvosta, ja tästä summasta saa 180€ palautusta, niin on se aika SURKEA ALENNUS! Tekee esim. 10€ hintaisessa tuotteessa juhlavat 0,3€!!! Hah hah haaa! :D
Vastaavat tuotteet saa bonuksettomista kaupoista vielä tuon "alenneuksenkin" jälkeen edullisemmin.
Eli se nyt vaan on tyhmää maksaa liikaa kun ei ne tuotteet kokonaisuudessaankaan siellä prismoissa ja keskoissa mitään halpoja ole.
Itse otan tuon alennuksen mieluummin heti kassalla ja reilummin...
Ps. Jos pelkkää bonusta haluaa niin ICA Maxista saa parhaimmat bonukset.
gitymarket ja prisma on kallemmat.lidl on hyvä ja halpa.makean nälkä jutut icasta tai coopista.kossu alkosta ja siideri ja kaljat systembolagista.
Tomaatti kokkokankaalla
Järkevä kuluttaja katsoo paljonko ostokset maksavat yhteensä.Jos haluaa halvan makkaran niin silloin kannattaa mennä s-/t-ketjuihin.Järkevä menee lidliin ja saa kaikki ostoksensa halvemmalla ja kerralla samasta paikasta.
Kyllä meän kelpaa, saamma suuria bonuksia kun ruokamme on euroopan kalleinta.Mitä kalliinpaa sen enemmän boonuksia kertyypi. Son hyvä kun met ollaan jossakin ykkösiä
YKKÖNEN on tosi kallis!
eipä nuista saa ruokaa mistään ilmaisesti vaikka olisi mitälie kortteja, boonuksia tahansa tai olisi mikälie asiakasomistaja.
Ei niistä taida yksikään olla myytävänä!
Lidlistä saa halvalla pieniä elintarvikepakkauksia, korkealla kilohinnalla salmonellalla, eikä laisinkaan bonuksia ym. pisteitä:
http://www.iltalehti.fi/ruoka/2013062017177748_ru.shtml
On se kumma että jatkuvasti tulee takaisinvetoja Lidlistä. Eikö tuohon heidän touhuiluun saada mitään valvontaa / tarkastuksia kehitettyä???
Osataan sitä ääs-ryhmärämässäkin: http://www.makuja.fi/artikkelit/1755967/ajankohtaista/kasvispakaste-pois-myynnista-saattaa-sisaltaa-myrkkysiemenia/
Jos boonuksia ja isoja lesta-pakkauksia metästät niin mee sinne ääs-ryhmän kauppoihin, mutta varaudu siihen että silti maksat niistä kalliimpaa kilohintaa.
Paras Aito Saksan kaupppa :)))))))))))))))
Isoissa kaupoissa linnut lentelee katonrajassa! Voi olla että sieltä jotain tippuukin! Salmonellat kaupanpäälle?!
Ykkönen, Cittari ja Ruokakeskus, harvemmin tulee näissä käytyä kun halvemmallakin saa ostettua muonaa.
Eiköhän se ole Tamppis kallein ruokakauppa :)
Eiköhän kaupungissa oleva Sale ja iso Prisma ole kalleimpia mutta antavathan "Bonusta" jolla muka saadaan hinnat halvemmaksi täytyy kyllä olla tarkkana mikä on sitte lopullinen hintataso.