Oliks palstalaisten äänestysprosentti lähelle sata? Yli yheksänkymmentä ainakin, eikö vaan? Miten se voi olla mahdollista?
Olen pahoillani, vaalit meni jo ja niist on jauhettu aikalailla riitävästi, mutku tuli vaan mieleen.
Miten on mahdollista?
7
255
Vastaukset
- oma ääni
ei mennyt ainakaan kenenkään hyväksi. Se jäi säästöön.
- cookos
ja vielä kunnan ääniharava tuli hänestä, en tiennyt ennakkoon. Hyvä, meille tulee muutosta kuntaan ja sitä on kaivattu pitkään.
- Asiasta.huvittunut
että kaikilla palstan miehillä - minua ja yrmiötä lukuunottamatta - on yli 20-senttinen meisseli.
- tällaistakin
kysytty jossain?
Voi ilmottautua myös pienimunaisten kerhoon, äänestämättä jättäneiden kerhon lisäksi. - Ygg
tällaistakin kirjoitti:
kysytty jossain?
Voi ilmottautua myös pienimunaisten kerhoon, äänestämättä jättäneiden kerhon lisäksi.mutta tuohon toiseen kerhoon voin jäseneksi liittyä.
- uk-ko
melko moni ihan nimimerkillä nukkuvien puolueeseen. Mut minä kävin puolustamassa kansanvallan perustuksia.
Mites tuo näin jälkijättösesti rupesi vaivaamaan?tuli vaan koko maan yleinen äänestysprosentti mieleen ja sit vertasin sitä siihen kuvaan mikä mulle tuli palstan äänestysprosentista.
Mut ohan tääl tietty monta muutakin ihmeteltävää ilmiötä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1541519
- 104921
- 75743
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa16595ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40527Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45478Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m157476- 26419
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185412
