Taas se hävisi

tennishekottelija

Tuplatappio 1. kierroksella! Varsinainen tusakeppi, ei yrityksen häivää.

4

443

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se on menoa nyt

      910 ranking pinnaa, joista 370 tuli tammikuussa Australiassa. Eli ensi tammikuun lopussa Niemisellä on noin 550 pinnaa, joka oikeuttaa n. sijalle 80.

      Se on menoa nyt, saa nähdä kauanko Nieminen jaksaa ottaa karsintasarjan tappioita sitten kun ensi vuonna pudonnee rankingissa jo pois sadan joukosta.

      • Ensi vuonna helppo nousta

        Jarkko ei ole ollenkaan puolustettavia pisteitä helmikuusta huhtikuuhun, joten Jarkko on on toukokuussa varmasti sijalla noin 80-90 vaikka häviäisi kaikki ottelut. Aika vaikkea tippua pois top 100 joukosta vielä pitkään aikaan. Samanlainen vire riittää kuin nyt syksyllä 9 otteluvoittoa muutamassa kuukaudessa ja Jarkko on taas pian top 50 peluri.

        Se riittä kun pysyy 105 joukossa niin pääsee GS-kisoihin suoraan ja noin samat sijat riittää pieniin ATP-kisohin, mutta isot ATP-kisat ja mastersit voi Jarkko unohtaa. Jarkkohan sanoi että pelaa ensi helmikuussa USA:ssa ulkokisoissa, koska siellä heikompi taso kuin Euroopan hallikisoissa.


    • tennisasiantuntija

      Ikävä juttu, ettei Jarkostakaan koskaan tullut sitä kauan odotettua suomalaista tennistähteä. Saa nähdä kuinka kauan motivaatiota riittää, kun rankkaus putoaa reilusti jo toisen kauden peräkkäin.

      Epäilen vahvasti, että Nieminen on saavuttanut kaiken mihin on mahdollisuus, tekee johtopäätökset, pakkaa mailat koipussiin ja lopettaa. Jos ei tämän, niin viimeistään ensi kauden jälkeen.

      • ainakin 3 vuotta

        Kaikki tennispelaajat jotka tienaavat kaudessa yli 700 000 dollaria, voivat sanoa olevan huipputennispelaajia. Nieminen pelannut 3 kertaa Grand Slam turnauksen kahdeksan joukossa ja 8 kertaa ATP-kisan finaalissa. Nieminen on tienannut yli 4 miljoonaa dollaria ja on kaikkienaikojen rahalistalla sijalla 104, eli yli 500 sijaa korkeammalla kuin toiseksi paras suomalainen ja ainoa suomalaisen joka tienannut tenniksellä yli miljoonan ja vieläpä sen nelinkertaisesti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      201
      1551
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      971
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      954
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      902
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      826
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      738
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      730
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      338
      681
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      674
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      666
    Aihe