olen mies ja mua on 4 eri naista pettäny.
kaikki päätyneet eroon.
tänään kuulin 5. naisesta joka petti.. Nainen purskahti itkuun kertoessaan. ihan hirvee olo itelläkin on.. en pystynyt katsomaan silmiin :(. oli semmoinen vaikea paikka suhteessa, jossa välissä nainen petti. ei oo mikään syy hänen tekemisiin. nainen katuu kyllä.
mutta jos yritän jatkaa, miten sen teen. Miten käyttäydyn tästä eteenpäin. en pysty ainakaan heti suukottelee häntä, mutta halata voin.
edellistä petettyä suhdetta jatkoin 6kk pettämisen jälkeen. se aika oli tosi hirveetä. pelkkää riitaa ja huutoa. en luottanut yhtään, eikä toinen osapuoli antanut mitään minkä takia luottaa. En kyllä samaa enää ikinä halua kokea.
nainen lähettelee anteeksiviestejä sekä kertoo itkevänsä. En ois ite koskaan uskonut saavani tätä naista itkemään. Huono omatunto tulee, vaikka ite en oo mitään väärää tehnyt :(.
Mitä sanon hänelle kun nään, alanko itkee vai huutaa :(. Haluaisin jatkaa, mutta en tiedä voinko.
kaikki päätyneet eroon.
tänään kuulin 5. naisesta joka petti.. Nainen purskahti itkuun kertoessaan. ihan hirvee olo itelläkin on.. en pystynyt katsomaan silmiin :(. oli semmoinen vaikea paikka suhteessa, jossa välissä nainen petti. ei oo mikään syy hänen tekemisiin. nainen katuu kyllä.
mutta jos yritän jatkaa, miten sen teen. Miten käyttäydyn tästä eteenpäin. en pysty ainakaan heti suukottelee häntä, mutta halata voin.
edellistä petettyä suhdetta jatkoin 6kk pettämisen jälkeen. se aika oli tosi hirveetä. pelkkää riitaa ja huutoa. en luottanut yhtään, eikä toinen osapuoli antanut mitään minkä takia luottaa. En kyllä samaa enää ikinä halua kokea.
nainen lähettelee anteeksiviestejä sekä kertoo itkevänsä. En ois ite koskaan uskonut saavani tätä naista itkemään. Huono omatunto tulee, vaikka ite en oo mitään väärää tehnyt :(.
Mitä sanon hänelle kun nään, alanko itkee vai huutaa :(. Haluaisin jatkaa, mutta en tiedä voinko.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Jos tuntemuksesi ovat joko itku tai huuto kun tapaat naisesi niin eiköhän peli ole parempi viheltää poikki, jos jatkat niin siinä on sitten riidat ja huudot edessä, epäluottamus vallitsee suhteessa, erohan on aina kivulias, mutta se helpottuu, voit aloittaa puhtaalta pöydältä jonkun muun kanssa sitten kun se on ajankohtaista.
Mitä hyötyä on rakkaudesta jos luottamus on mennyt?
Älä jatka, oman mielenterveytesikin tähden.
Olen nainen, ja lähes kaikki suhteeni päättyivät miehen pettämiseen. Tästä seurasi se, että epäluuloisuus lisääntyi ja lopulta en enää halunnut seurustella. Anteeksi antamisen tielle on pitkä matka katkeruudesta, mutta sekin on mahdollista. Mitäpä jos kertakaikkiaan nollaisit tilanteen? Olet tapaamatta naista, joka sinut petti. Haet amattiapua tilanteeseesi, koska sinua pettänyt nainen ei voi sinua auttaa. Hänhän sinun sydämesi särki, joten et kai odota saman käden ensin lyövän ja sitten hellivän??
Sinun täytyy ensin selvittää tunnetasolla pettämisien merkitys omassa elämässä. Sen jälkeen vasta pystyt rakentamaan kestävän parisuhteen. Nyt vaan etsit naista, joka ei pettäisi sinua, eikä se ole mikään hieno lähtökohta.
Sinulla on ollut hirveän huono tuuri naisten kanssa. Mistä ihmeestä olet voinut löytää noinkin monta naista, jotka ovat pettäneet sinua?? Oli uskomatonta luettavaa.
Pistä nykyinen pihalle ja aloita uuden naisen etsintä ihan jostain muualta kuin mistä olet aiemmat löytänyt.
Millainen moraali nykyajan ihmisillä on? "Seurustellaan" seurustelun vuoksi ja sitten sopivan tilaisuuden tultua petetään omaa kumppania.
Jos suhteessa on huono olla, voisi tehdä päätöksen suhteen lopettamisesta ennenkuin satuttaa sitä "rakastaan". Ja onko pakko pettää? Suhteen vaaliminen vaatii työtä. Ennen kuin lähtee pettämisen tielle kannattaisi ehkä miettiä mihin kumppanissaan rakastui. Se sama ihminen on edelleen siinä.
Suorastaan oksettavaa touhua nykyään! YÄK!!!
Kun näitä kuulee, uskoo että tulee hiukan araksi luottamaan jatkossakaan.
Mutta ihmis-suhteisiin sisältyy aina tämä riski.
Se pitää ottaa jos niitä etsii elämäänsä.
Pettymyksiin pitää varautua elämässä niin monessa
muussakin asiassa, niin myös rakkaudessa.
Jos elää pilvilinnoissa ja uskoo muuta.
Putoaa korkealta ja kovaa.
Pitää olla vain varautunut kaikkeen.
Pitää vaan löytää, sellainen elämänrohkeus.
Ottaa sellainen asenne, että tuli mitä tuli...
niin eteenpäin mennään leuka pystyssä.
Saattaa olla myös niin, että se mitä koko ajan pelkäät ja ajattelet,
niin myös tapahtuu.
Ajattele joskus niin, että nyt ei käy niin.
Ja jos käykin, et siihen kaadu, jääden tuleen makaamaan.
Ei se ole mikään maailmanloppu :).
Tämä on elämää, opetellaan elämään sitä rohkeasti.
Nautitaan niistä hetkistä mitä meillä kulloinkin
on tarjolla.
Ei jäädä menneisyyttä hautomaan ja tulevia pelkäämään.
Rohkeutta ja kaikkea hyvää sinulle.
, että mitä olet kertonut uusille naisystävillesi seurustelun alkaessa. Onko lähtökohta ollut se, että olet kertonut tulleesi petetyksi, ja antanut itsestäsi kuvan, että olet tyyppi, jota saa pettää? Jos minulle kerrottaisi, että edelliset 4 kumppania ovat pettäneet, saisin kyllä sellaisen kuvan, että siedät ihan mitä vaan. Olisi vaikea kunnioittaa sinua, kun et itsekään sitä tee.
Yleensäkin kannattaa käsitellä aiemmat suhteet ajan ja esim. ystävien kanssa. On tosi huono alku suhteelle, jos kannat menneiden naisten tekoset uuteen suhteeseen.
Itse en puhu/puhuisi ex-suhteistani uuden kumppanin kanssa, koska ne asiat eivät kuulu sille uudelle kumppanille... Ja jos joku on alkanut valittaa jostain entisestään, olen lopettanut keskustelun siihen paikkaan.
Itse tahdon suhteen, jossa kumppani on kiinnostunut minusta, eikä entisieni tekemisistä...
jälkeen kannatta enää yrittää. Itse yritin pettämisen jälkeen kolemesti uudelleen. Täysin mahdotonta. Pettäjä (tapauksessani mies) palaa aina pettäjäksi, sitten itkee (tässä vaiheessa kaunista puhetta ja katumusta riittää) sen jälkeen takaisin ja hetken jälkeen palaa takaisin pettämään.
Jätä nainen ja etsi itsellesi sellainen ihminen, joka on arvoisesi.
taidat olla nuori. "Onneksi" nuoret on rehellisiä toisilleen, ja sinä kai olet niin symppis tyyppi, että sinulle on hyvä kertoa mokansakin. Mutta hei, tuo ei ole oikein. Älä ainakaan anna ymmärrystä, kenenkään ei tarvitse hyväksyä pettämistä. Jätä se nainen, niin oppii seuraavaa kertaa varten, mitä teoista aiheutuu. Jos oikein rakas sinulle, niin sitten anna anteeksi ja jatka. Mutta muuten olen sitä mieltä, että nuorena kannattaa odottaa sitä oikeaa. Ja kannattaa elää sekoilematta, jos haluaa pitää itsellään jonkun rakkaan.
Kivoja viestejä tullut..
yhteen vastaan.
en ole aiemmista suhteistani alussa puhunut. 3kk jälkeen nainen kysyi ja puhuin..
meen kohta hänen luokseen katsomaan mitä hänellä on sanottavaa. niin lisäys vielä.. ei siis pettänyt nyt ihan äskettäin, vaan yhden illan juttu seurustelun alkuvaiheessa.. sen takia mun täytyy vähän suopeampi olla tälle naiselle.
niin ja tapasin muijan periaatteessa netin kautta. mentiin ekan treffien jälkeen sänkyyn. Oishan se siitäkin pitäny arvata et nainen tommonen on. vähän on kyl semmoinen olo et kannattaako mun ees mennä..
"niin ja tapasin muijan periaatteessa netin kautta. mentiin ekan treffien jälkeen sänkyyn. Oishan se siitäkin pitäny arvata et nainen tommonen on."
Melkein kaikki suominaiset antaa heti pillua, eli ei tuosta oikein voi päätellä mitään.
Mutta ei noin monen naisen kyllä pitäisi pettää. Jotenkin onnistut siivilöimään itsellesi pettureita. Mieti tarkkaan naiskriteereitä ja tapojasi hommata naisia. Minkä takia haaviisi on jäänyt pääasiassa huoria ja lumppuja? Vai etkö ole pitänyt suitsia kyllin tiukalla? On aivan turhaa suvaita miespuolisia kavereita tai vastaavia. Kavereille annetaan kummiskin siinä vaiheessa pillua kun suhteessa menee huonosti.
Itse olen päättänyt että jos minua joku vielä pettää, se tulee katumaan temppuansa loppuelämän.
valitettavasti koko ajatusmaailma naisesta muuttui minulla kertaheitolla.. ennen tätä ajattelin vaimomateriaalina, ja nyt vain säätönä.
en aio naisen eteen enää mitään tehdä, mutta en myöskään lopettanut koko juttua.
aion käyttäytyä aika kusipäisesti tän jälkeen ainakin pari kuukautta. jos katoo sit katoo.
En aio mitään naisen eteen enää tehdä.
En aio kukkia ostaa, ruokaa tehdä tai mitään.
OLKOOT TÄÄ ESIMERRKINÄ NAISILLE. ÄLKÄÄ PETTÄKÖ.
"aion käyttäytyä aika kusipäisesti tän jälkeen ainakin pari kuukautta. jos katoo sit katoo.
En aio mitään naisen eteen enää tehdä.
En aio kukkia ostaa, ruokaa tehdä tai mitään. "
Ei, ei ja vielä kerran ei. Käyttäydyt todella kultaisesti, mutta pistät samalla pari hakua suomi24een ja alat iskemään sekä alat kaikkea mikä liikkuu.
tehdä niin mikä tuntuu vähiten pahalta. Kuuntele sydämesi ääntä... Pikkuhiljaa se ratkaisu valkenee, kun vain mietiskelee.
moiks.
huomasin etten pysty tän naisen kanssa seksiä ees harrastaa tuon tapauksen tultua ilmi. sanoin naiselle tekeväni samoin jotta pystyisin asian unohtaa. Oli pakko vaan jotain sanoa. voi olla et mun on pakko jotain käydä kuksimassa ja viel kertoa tälle naiselle siitä. en kyl tiedä et pystynkö edes noin tekemään.
Nuo edelliset juttuni kyllä pistävät miettimään. Ainakaan kyttäily ei oo oikee ratkaisu, sen huomasin kantapään kautta.
ehdotuksia otetaan kyllä vastaan. Mitä teen jos haluan juttua jatkaa.