Kertokaa esimerkkejä miten saan tietää kusetetaanko minua.
Miten erottaa pelimiehen
Tai auervaaraan
175741
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Valitettavasti ainoa tapa tietää onko mies oikeasti kiinnostunut, on olla menemättä sänkyyn hänen kanssaan. Nettimiehistä 99.5 % lopettaa yhteydenpidon siihen kun "joutuu" tapaamaan naista useita kertoja ilman että saa seksiä.
kertaa tapaamisia olisi sulle sellainen sopiva määrä,3,10, muutama kuukausi kenties, ehkä vuosi, parikin,
ei kai sitä nyt heti sänkyyn tarvitse mennä, toisaalta nainenhan pitää ihan nyhverönä jollei edes yritä,
enpä ihan usko tuohon 99,5%, olisiko 66,6% lähenpänä totuutta,
pitäähän sitä vähän edes vaivaa nähdä, jos piparia haluaa ja ihan mielellään nähdäänkin,
joskus kyllä joutuu ihan eka kerrallakin sänkyyn, aika vastenmielistähän se on, mutta miehen on tehtävä mitä miehen on tehtävä,
pipot vaan tiukalla ja jalat ristiin kyllä se siitä,
käynyt treffeillä 26 kolmekymppisen naisen kanssa netistä käsin ja joka saamarin ainut muija olisi halunnut heti sänkyyn kanssani. Minä en halua ja haluaisin tutustua toiseen edes vähän, mutta nykylutkat pitää miestä nyhverönä, jos ei ole heti kimpussa... syytäppä siis syytöksesi oikeaan osoitteeseen, eli kanssasisarillesi! Parin kanssa kokeilin sitten sitä että eka trffeillä sänkyyn ja kumpikin olisi halunnut aloittaa sitten seurustelun... ainut vaan että minä en huorien kanssa seurustele ja johan on kumma, jos Suomesta ei löydy naista, joka arvostaisi miestä joka haluaisi tapailla muutaman kerran ennen seksiä!!!
Kaipa toikin tapa on miehiltä opittu. Naiset ajattelee, että heidän "anteliaisuutensa" pitää miehen kauemmin kuvioissa mukana, vaikka se taitaa mennä ihan toisinpäin.
Kyllä keinoja on olemassa, jos vain nainen haluaa nähdä vaivaa. Todellisuus on tänä päivänä vähän kaksijakoinen, kun naiset itse haluavat olla helppoa riistaa pelimiehille.
Ensinnäkin: moni nainen (ei kaikki) on nettideiteissä varsinainen hätähousu. Jos en ehdi vastaamaan naisen yhteydenottoon heti, tehdään siitä heti omat johtopäätökset. Silloin ei käy mielessä ajatus, että jos niitä yhteydenottoja satelee mutenkin "kerran vuodessa", saapuneita viestejä tulee helposti luettua parin päivän tai viikon välein. Aina viestejä ei pääse edes lukemaan, kuten lomalla tms.
Toinen juttu. Seksiä vongataan heti ensitreffeillä. Melaa pitää saada mekkoon, mutta ei sillä tutustumisella niin väliä. Omaa terveyttä arvostaa sen verran, että tuntemattomien kanssa en ala sekstailemaan, ennen kuin testeissä on käyty. Ihan vain siksi, että osa on seksin ja tautien suhteen hyvin huoleton, ja en halua saada ikäviä tartuntoja, tai olla levittämässä niitä eteenpäin.
Jos haluat selvittää, onko mies kiinnostunut, muista olla myös itse oma-aloitteinen. Itse hieman ujona miehenä tunnen helposti, että deittailu ei etene, jos kaikki aloitteet pitää tehdä itse, eikä naiselta tunnu saavan vastakaikua. Varsinkin tutustumisen alkuvaiheessa, menkää ja tehkää, harrastakaa, liikkukaa. Jos nainen on kaikin puolin kiinnostava, seksistä ehtii nauttimaan myöhemminkin.
Todelliset pelimiehet eivät jaksa kauaa pörrätä, jos "voittoa" ei päästä lunastamaan heti.
Niin onko kenties käyny mielessä, että sinä nimen omaan hakeudut Just Sen tyyppisten miehien seuraan?? Tuo kun ei tosiaan pidä paikkaansa tuommoinen luku ainakaan.
jalat alta ja on kipinää ja mies on hyvä viihdyttämään sinua ja osaa vedellä oikeista naruista ja sanoa oikeat sanat sinulle... jos mies on täydellinen ja ihastut päätä pahkaa, niin mies on 100% varmuudella pelimies ja Auervaara. Jos ei, niin sitten hän voi olla luotettavampi ja parisuhdeihmisiä. Ainut vaan että sinun täytyisi osata tutustua sellaiseen sitten ajan kanssa, eikä vedellä rajuja, naismaisia johtopäätöksiä parin tapaamisen jälkeen. Jos etsit sitä "heti kipinää" sun muuta lässyn läätä, niin pelimiehet on ainoita, joita koskaan tapailet.
Yksinkertaista?
Herrasmies avaa ovenkin tuo aina kukkia ajaa hienolla autolla.
Komea ja hyvät kuteet mutta joku tökkii.
Nai minua ensi tapaamisella hyvä kun olin ovesta sisälle laskenut.
Sen silmissä on jotain niin ihana mutta jotain ihmeellistä ja se on aina menossa.(Ei hetkeäkään paikalla paitsi yöt).ja kokoajan naidaan.
Ryhdy itsekin pelinaiseksi, jos kerran täällä pyörit.
Muuta vaihtoehtoa ei ole, älä vain luule täältä mitään muuta löytäväsi.
Itse asiassa minulla, viiskymppisellä naisella, on ollut ilmoitus erilaisissa jaksoissa täällä kolmisen vuotta. Aluksi jaksoin lapsellisesti uskoa, että joku mies on tarkoitettu vain mulle.
Melko pian tulee selville seikat, miksi vapaa mies on täällä:
- ei ole todellisuudessa vapaa,
- on narsisti,
- alkoholisti,
- mielenterveysongelmainen,
- nauttii siitä, että saa olla tärkeä, eli pyörittää tarpeeksi tyhmien ja hyväuskoisten naisten rinkiä,
- ja kaikille on kuitenkin yhteistä se, että ovat täydellisesti koukussa tähän nettiin, eivät osaa pysähtyä, kun oikealta tuntuva nainen tulee kohdalle, koska se ainainen jännityksen tunne jää puuttumaan.........josko siellä olisi viesti joltain vielä ihanammalta naiselta.
Pidän itseäni hyvinkin tervejärkisenä naisena, mutta myönän, ryhdyin pelaamaan miesten peliä, ja jäin koukkuun myös, lähinnä akateemisten miesten kanssa.
Poistin ilmoituksen lopullisesti pari kuukautta sitten, enkä takaisin kaipaa. Onneksi pääsin riippuvuudesta.
Joskus käyn katsomassa, keskustellaanko tällä palstalla jostain tutusta miehestä, olisi niin paljon kerrottavaa :)
Älä todellakaan yleistä. Kaikki vapaat miehet täällä eivät omista mainitsemiasi seikkoja. Täällä on paljon myös fiksuja ja kunnollisia miehiä. Minä löysin omani 24:stä pari vuotta sitten. Kohtelias, toisen huomioon ottava, ihana rakastaja, fiksu, Tavallinen työläinen ja NYT olemme naimisissa ja hyvin onnellisia siitä, että täältä löysimme toisemme. Mullakin oli sitä ennen profiili jo pari vuotta ja pariin otteeseen seurustelin n. 6kk/krt mutten halunnutkaan elinikäistä suhdetta niistä kunnes tapasin nykyiseni ja Huom! meilläkin ikää jo kohta 50:ntä. Tiedän myös monia onnellisia pareja jotka ovat 24:n kautta tavanneet.
Karin Vantaalta?
et ole löytänyt, koska sinua sytyttävä miestyyppi on paska. Haet näitä kliseitä... "heti kipinää", "taivaallista seksiä heti ensi treffeillä", "vie jalat altani", "oman tiensä kulkija", "tietyllä tapaa agressiivinen", "miehinen Mies" ym ym, joka takaa että et saa muuta kuin paskamiehiä, jotka ei välitä kenestäkään, korkeintaan itsestään.
Tuossa jo sanottiinkin että älä yleistä KAIKKIIN miehiin, vaan kaikki sinua miellyttävät on pelkkää puhdasta paskaa.
Näin on ja pelinaiseksi ryhtyminen on oikea valinta! Voitte pelata ihan keskenänne pelimiehet ja naiset, koska pelinaiseutesi paistaa sinusta ja saa minut esim kiertämään sinun tyyppisi kaukaa. Sinä taas retkahdat vain ja ainoastaan pelimiehiin, joten kaikki on varmaan tyytyväisiä.
Kerros vielä sukunimestä se viimonen kirjain? Voin kertoa sit lisää jotakin.
Samaa mieltä... mies kirjoittelee ja sopii tapaamisia useiden naisten kanssa samaan aikaan...olevinaan vapaa...vain sun kanssa... ei todellakaan osaa pysähtyä - ja tulos on, että sama naama vuosia etsimässä ns. "pysyvää" suhdetta.
Ja pöh, ukkomiehissä samanlaisia. Vain sinulle kirjoitan, vain sinä ole ainoani, vain sinä ja vain sinä....hahahahhhaaaaaaaaaaaa, on ne tyhmiä voi herranjestas!
Pick up artistit ovat kirjoittaneet tekniikasta kirjoja. OIkeastaan niissä on kyse samanlaisesta huijauksesta kuin kaikenmaailman "ennen ja nyt" -markkinoinnissa. Vedotaan miesten heikkoon itsetuntoon.
Näissä kirjoissa opetetaan lähinnä "negaammista" eli ollaan ikäänkuin välittämättä naisesta. Lähestytään naista vaikkapa juttelemalla tämän kavereille ja toteamalla jotain vähättelevää: "Onks toi aina noin hiljainen" tai "Etsä osaa sanoo mitään?". Sitten myöhemmin illalla hankkiudutaan juttelemaan puolivahingossa kohteen kanssa.
Yksi perusajatus on se, ettei nainen tunne olevansa jahtauksen kohde vaan hänellä syntyy jonkinlaisuudesta ja että suorastaan kuvittelee olevansa vähemmän haluttava, joten hänen täytyy todistaa olevansa haluttava ja tulee tyrkylle.
Enpä tiedä, mutta kyllähän se pitää paikkaansa, että jos oikein yrittää toista iskeä, niin ketuillehan se menee ja sitten kun ei yritä niin flaksi käy odottamatta. Siinä on jotain aika omituista. Kuinka monta suurta rakkautta jää toteutumatta liian yrittämisen takia?
Pelimiehet siis tunnistaa näyttelemisestä. Ulkoisesti pelimieskirjat korostavatsitä, että miehen pitää erottua massasta vaatetuksella, hiuksilla. Minusta yksi naurettavimmista jutuista on tämä vaaleanpunainen kauluspaitavillity. Sellaisen kun näkee niin tietää, että siinä on mies, joka yrittää epätoivoisesti olla pelimies.
Surullista, että naiset lankeavat näihin pick up artisteihin, mutta oiekastaan vielä surullisempaa on se, että miehellä on tarve olla sellainen.
Olen itse vakuuttunut siitä, että naisen kannalta romantikot ovat sittenkin parhaita rakastajia, niin huomaavaisuuden kuin hellimistekniikankin osalta. Aitous kun paljastuu aina lopulta.
Mikä vaaleanpunainen kaulus paita villitys tekee miehestä pelimiehen???Höpöä,mulla yks tuttu mies joka ei takuulla mikään pelimies.Seurustelee onnellisesti ja käyttää vaalean punaista kaulus paitaa kun haluaa edustaa.On tietenkin monen muunkin värisiä kaulus paitoja tilanteen mukaan.Miehen pitää näyttää tyylikkäältä myös vaimon seurassa liikkuessa.