Shanghaissa pelaavat

-----------

Masters Cup 2008

Rafael Nadal ESP
Roger Federer SUI
Novak Djokovic SRB
Andy Murray GBR
Nikolai Davydenko RUS
Andy Roddick USA
Jo-Wilfried Tsonga FRA
Juan Martin del Potro ARG

varalla

Gilles Simon FRA
James Blake USA

10

571

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • turnausvoittajaksi

      1.Murray
      2.Tsonga
      3.Djokovic
      4.Davydenko
      5.Roddick
      6.Del Potro
      7.Nadal
      8.Federer

      • TennisExpert

        1. Federer
        2. Murray
        3. Nadal
        4. Djokovic
        5. Tsonga
        6. Roddick
        7. Davydenko
        8. del Potro

        Voisin lyödä vaikka vetoa, että Federer on finaalissa. Toisaalta todennäköinen lohkojako:

        Nadal
        Murray
        Davydenko
        del Potro

        Federer
        Djokovic
        Roddick
        Tsonga


    • tässä faktaa

      Nadal 3 turnausvoittoa
      Djokovic 2 turnausvoittoa
      Murray 2 turnausvoittoa
      Tsonga 1 turnausvoitto
      Davydenko 1 turnausvoitto
      Roddick 0
      Del Potro 0
      Federer 0

    • santoro

      Viime vuosina Masters Cupissa on monesti nähty ihmeellisiä käänteitä. Esim. vuonna 2005 tais ainaki puolet pelaajista vetäytyä koko turnauksesta ja lopulta Nalbandian nousi 0-2-erätappiosta Federeriä vastaan mestaruuteen. Seuraavana vuonna taas Federer oli aivan ylivoimainen ja yllättäjä-Blakella ei murskattu ennen kuin finaali oli edes alkanut. Viime vuonna Gonzalez voitti kauden tärkeimmässä turnauksessa Federerin, vaikka oli hävinnyt tälle kaikki kymmenen ottelua putkeen. Finaaliin pelasi itsensä aivan uskomattoman tuntuisesti tuupparitenniksellään David Ferrer.

      Kun nämä seikat ottaa huomioon, tulevassa kisassa saattaa tapahtua mitä tahansa. Esim. finaaliin voi päästä kuka tahansa, myös Simon tai Blake jos vain pääsevät pelaamaan. Mestariksi asti on mun mielestä mahdollisuuksia vain Nadalilla, Federerillä, Djokovicillä ja Murraylla.

    • tilastotieteilijä

      FEDERER SUI
      MURRAY GBR
      RODDICK USA
      SIMON FRA

      DJOKOVIC SRB
      DAVYDENKO RUS
      TSONGA FRA
      DEL POTRO ARG

    • santoro

      Andy Roddick nilkkavamman takia. Hänen tilalleen turnaukseen astelee Tshekin Radek Stepanek.

      • olivat varapelaajat

        racelistalla Stepanek 26:s ja Kiefer 35:s ja vain 1 pisteen edellä Niemistä. Varalla olosta saa 50 000 dollaria ja voi päästä pelaamaan 100 pisteen otteluita. Niemisellä oli tänä vuonna Masters Cup paikka siis YHDEN racepisteen päässä.


      • kelpaa !
        olivat varapelaajat kirjoitti:

        racelistalla Stepanek 26:s ja Kiefer 35:s ja vain 1 pisteen edellä Niemistä. Varalla olosta saa 50 000 dollaria ja voi päästä pelaamaan 100 pisteen otteluita. Niemisellä oli tänä vuonna Masters Cup paikka siis YHDEN racepisteen päässä.

        Lixa on tosin laskenut, ennen sai 70.000...


      • noihin hommiin
        olivat varapelaajat kirjoitti:

        racelistalla Stepanek 26:s ja Kiefer 35:s ja vain 1 pisteen edellä Niemistä. Varalla olosta saa 50 000 dollaria ja voi päästä pelaamaan 100 pisteen otteluita. Niemisellä oli tänä vuonna Masters Cup paikka siis YHDEN racepisteen päässä.

        Kiefer oli varamiehenä, koska on saksalainen, eli suuren tv-yleisön maasta

        Niemistä ei olisi näihin kekkereihin kutsuttu, vaikka se yksi piste enemmän olisi ollutkin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      201
      1621
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      1031
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      954
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      912
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      61
      906
    6. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      790
    7. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      267
      782
    8. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      727
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      61
      722
    10. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      342
      721
    Aihe