Hinta/laatu -suhde/hyöty?

KÖYHÄILIJÄ

Hei!

Onko mitään - ainakaan pitkäaikaisempaa - iloa tai hyötyä käydä vaikka viidellä tai kymmenellä tunnilla (ja maksaa siitä itsensä kipeeksi), jos sit tietää, ettei ole pitkään aikaan - taloudellisista syistä - mahdollista aloittaa uudelleen?

Ihan siis tosissani kysyn, koska pilateshoukutus ois TODELLA suuri, mutta tiedän, ettei siitä ole varaa ottaa vakkariharrastusta.. Ainakaan heti..

9

4947

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja sitten voi tehdä kotona

      eli tunneille vaan ja kaikki oppi irti. sen mukaan sitten kotona treenailee ahkerasti!

    • Annuli68

      Osa pilateksen viehätystä on se, että sitä voi ohjatun harjoittelun lisäksi harjoitella itsekseen lähes missä vain.
      Suosittelen käymään esim. 5 kerran setin ohjattuna ja päättää sen jälkeen, kuinka paljon kaipaa jatkossa ohjausta.
      Mikäli asut pääkaupunkiseudulla, hyvä vaihtoehto on oma harjoittelupaikkaani Mannerheimintiellä. Vilkaise hintoja www.bodyguide.fi

    • bubastis.tmi

      löytyy Motivuksesta, kertamaksu ei-jäsenille 10e, 10xkortti 78e plus muita vaihtoehtoja. Ohjaaja on ammattilainen, ykköstason tunteja tarjolla 3 kertaa viikossa.

      • SaaraLiuk

        Jos hankit joitain halvahkoja laitteita kotiin. Pilatesrenkaan ja vaikka jumppamaton sekä kuminauhoja ym. Tuollaiset saa todella kohtuu hinnoilla.


    • ...

      Suosittelen lämpimästi kokeilemaan vaikka BodyGuiden www.bodyguide.fi intensiivikursseja. Ohjaaja on todella mahtava alansa ammattilainen ja ottaa jokaisen harjoittelijan huomioon ja opastaa ns. kädestä pitäen.

      • Siiräinen

        Itse käyn kansalaisopiston Pilateksessa. Koko kevät yht 80 euroa. Ei ole liian kallista. Katso oman kotikuntasi/-kaupunkisi tarjonta.


    • Gymstick

      Korvaa valtavan määrän liikkeitä ja on halpa.
      Äärettömän tehokas mikäli sitä käyttää.
      Maksavat 49 - 59 €, mallista riippuen.

      • ketjun aloittaja

        KIITOS kovasti kaikille vinkeistä!
        Taidanpas todellakin kokeilla - edes sit sen 5 kertaa aluks :)
        Ja ehkä tota gymstickiäkin vois kokeilla!
        Jotenkin vain silti uskon, että tulis tehtyä enemmän kun lähtis ain pois kotoo jonnekin tekemään.. ;D


    • Johanna R

      Ei todellakaan ole hintansa arvoista, sillä kuntosaliharjoittelulla saa halvemmalla paikat kuntoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1279
    2. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      202
      1068
    3. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      61
      1040
    4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      979
    5. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      159
      963
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      953
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      856
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      119
      771
    9. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      715
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      121
      704
    Aihe