Uudistus sai aikaan sen mitä moni on pelännyt : tämänkin palstan luonne muuttui enemmän treffipalstamaiseksi. Miksi? Miksi keskustelupalstan ei annettu olla puhtaasti keskusteluja varten? Miksi tuputetaan mahdollisuuksia tutustua ja luoda suhteita toisiin ihmisiin, eikö sellaisen paikka ole jossain muualla?
Kirjoitin jo aiemmin siitä miten mieheni kaikki aika pyörii täällä, miten perheelle ei jää aikaa. Nyt galleriaan tuli vieraskirjaa ja "kutsu ystäväksi" osioita, eli suuntaus on selkeästi treffipalstamaisuus.
En usko olevani ainoa ketä tämä harmittaa ja pelottaa. Onhan täällä näitä salasuhteita nähty ennenkin ja tällä uudistuksella ne eivät ainakaan tule vähenemään!
Kirjoitin jo aiemmin siitä miten mieheni kaikki aika pyörii täällä, miten perheelle ei jää aikaa. Nyt galleriaan tuli vieraskirjaa ja "kutsu ystäväksi" osioita, eli suuntaus on selkeästi treffipalstamaisuus.
En usko olevani ainoa ketä tämä harmittaa ja pelottaa. Onhan täällä näitä salasuhteita nähty ennenkin ja tällä uudistuksella ne eivät ainakaan tule vähenemään!
Vastaukset 22
Vanhimmat
on kiinni, miten toimii. Aina voi toki syyttää myös ulkopuolisia tekijöitä.
Mielestäni se on vain hvyä, että kontaktien mahdollisuuksia on laajasti, sillä ei ne mahdollisuudet mitään suhteita särje, vaan ihmiset itse.
Mahdollisuuksia ottaa toisiin yhteyttä, tai yhteydenottoihin vastaaminen on täysin vapaaehtoista eikä uusi galleria mihinkään velvoita. Yhteyttä on melko helposti halutessaan saanut otettua ennen uudistustakin.
"sillä ei ne mahdollisuudet mitään suhteita särje, vaan ihmiset itse."
Näinpä. Ongelmat on vaan helppo löytää muualta kuin sieltä missä ne todellisuudessa on.
kääntää tuon aloittajan ideologian gallerian uudistumisesta toisinpäin, niin parisuhteita pitäisi alkaa syntymään kiihtyvään tahtiin :)
Sitä sitten joutuu jäädä miettimään, että rikkooko tuo samainen galleria siellä mahdollisesti syntyneet suhteet?
Olen täysin samaa mieltä. Sitä paitsi jos joku haluaa salasuhteen tai on ylipäänsä altis houkutuksille niin se löytää sen mistä tahansa.
aika näyttää kuinka tuon kanssa käy mutta mun mielestä ihan kiva uudistus (jos ei nyt huomioi noita "ootko mun kamu"-juttuja yms). Etenkin seuraa/parisuhdetta oikeasti etsivillehän tuo on hieno homma, luulisin.
"Sitä paitsi jos joku haluaa salasuhteen tai on ylipäänsä altis houkutuksille niin se löytää sen mistä tahansa."
Nettihän on pullollaan kaiken maailman deittijuttuja ja tutustumispaikkoja joten yhden gallerian uudistuminen tuskin on mikään radikaali muutos kun miettii kuinka helppoa netistä on löytää seuraa ilman sitäkin.
Jos se miehes oikeasti haluaisi jonkun toisen niin eiköhän se sellaisen löytäis ilmankin näitä uudistuksia. :)
Netti on ihan täynnä näitä treffi ja deittipalstoja joten kyllä niit seuralaisia löytyy jos niitä oikeasti haluaa.
Ja jos sun miehes koko ajan pyörii täällä niin jossain on vikaa. Koita keksiä teille jotain muuta tekemistä sillä aikaahan täällä vain tapetaan. ;)
Hänellä on aina "töitä", ei ehdi mitään mitä ehdotan. Kun menen työhuoneeseen, on tämä palsta auki. Sitten nolona selittää miten tuli vaan vilaisemaan tänne. Joskus öisin herään siihen, ettei hän olekkaan vieressäni ja löydän hänet koneen äärestä, tämä sivu auki. Olen varma että hänellä on jotain salattavaa, mutta ei suostu puhumaan.
En ole kyllä varma ootko kuinka hyvä näitten koneiden kanssa, mutta pyydä joku tuttus/tuttus lapsi tekemään niin että se säilyttää sivujen sivuhistorian ja salasanat konella jolloin voit tulla itse tarkastamaan mitä miehes täällä palstoilla tekee. ;)
Jos miehes on ihan perus käyttäjä niin hän joko poistaa sivuhistorian/salasanat aina kun lopettaa tai sitten ne poistuu automaattisesti, mutta silloin sitä harvemmin tulaa katsottua poistuiko kaikki. Joten laitat vaan selaimes tallentamaan kaiken ja käyt sen jälkeen koneelta tarkastamas missä miehes surffailee. ;)
rottamaista.. :):) Mutta kekseliästä!! :D
Palsta ei varsinaisesti riko, vaan antaa hyvät välineet.
Mitä helvettiä tuo ystävä meinaa? Onxe niinq et muodostetaan jotain porukoita? Vai mitä? Voinko olla ystävä ihmiselle josta en tiedä muuta kuin kuvan - tai en sitäkään? Pitääkö ystävä tuntea hyvin? Voiko ylipäänsä ketään tuntea hyvin koskaan? Elämä on täynnä kysymyksiä.
mieltä, et kyl tää muuttu nyt ihan treffipalstaks. Sitä en tiedä rikkooks se suhteita, toivotaan että ei.
Ominaisuuksia voi lisätä mutta se on jokaisen oma asia mitä niistä käyttää, jos miehesi haluaa salasuhteen niin se onnistuu varmasti muutenkin.
Onhan pelkkä keskustelukin tälläkin palstalla suhteiden luomista toisiin ihmisiin, jopa puhuminen toisen ihmisen kanssa mistä tahansa on sitä.
mielenkiinnolla josko kohta alkaa tulla herutuskuvia;DDDD...tuleeko tästä varttuneempien kuvake.net;DDDD
Meinaatko että tilaisuus tekisi varkaan? Luulen ja toivonkin että parisuhteessa olevilla osapuolilla olisi sen verran järkeä päässä, syvällisyyttä sydämessä ja halua olla oman kumppaninsa kanssa etteivät juokse netissä muitten perässä vain koska sieltä voi aina löytyä "joku parempi". Nyt ihan oikeasti, perinteinen parisuhde ja uskollisuus kunniaan, jopa nettiaikana ettei kaikki maailmassa mene ihan pinnalliseksi ja kylmäksi paskaksi..!!
En tiedä, miten tämä palsta liittyy Galleriaan, mutta kyllä ollaan pyritty tekemään tästä Miehen logiikasta eräänlainen orgia- ja salarakkaanhakupalsta ja hyvin on siinä onnistuttukin. Joka perjantai täällä on kirjoittelijoiden uusjako, jotta kaikki ehtisivät kokeilla kaikkia. Ei olemassaoleva parisuhde ole ennenkään ollut este, jotta täällä täällä voinut kirjoitella.
Ps. Ei se galleria tee kenestäkään pettäjää, mahdollisuuksia on ollut pilvin pimein niille, jotka haluavat pettää jo ennestäänkin. Sehän on jokaisesta itsestään kiinni, mitä haluaa ja miten sen aikoo saavuttaa.
jota harrastat tiettyä automerkkiä, tulee eteen tenkkapoo.
Ei muuta kuin profiilipuolelle etsimään samanlaista autoharrastajaa ja "Minulla on auto X johon olen asentamassa toista turboa. Nyt vastaan on tullut tälläinen murhe..." kysymyspostia.
Vastauksen joko saa, tai sitten ei.
Jotkut saattavat kirjoittaa neuvon profiiliin.
Ole kuitenkin surutta, en ole uhka sinulle, enkä aio iskeä miestäsi. :D
ei riko, vaan ihmiset rikkovat. Älä ammu viestin tuojaa.
... että taidat olla liian mustasukkainen? Kuvittelet itse, että palsta ja galleriamuutos rikkoisi parisuhteen. Kyllä se parisuhde rikki menee muutenkin.
Jos mun mies olisi noin mustasukkainen, kuin sinä. Toimisin varmaan ihan samalla tavalla ja salaa kävisin palstalla, kun ei muuten uskalla.. Ettei toisella mee herneet nenään.
Mulle toi "kutsu ystäväksi" - juttu on vaan semmonen toiminto. Eikä oo minkäänlaista sen isompaa merkitystä sillä, että kuinka monta eri sukupuolta omaavaa ihmistä siellä on ns. kaverina. Siis ainakaan mulle :)
Rauhotu nyt ja lopeta tuo turha voohottaminen. :)
Tää udistus ajaa galleriaa treffien suuntaan.
Mut pitää muistaa että palsta ja galleria on aivan kaks eri juttua...
Ei se mua harmita eikä pelota, sulla pitää kuitenki olla perusluottamus parisuhteessa kunnossa ja jos toinen lupaa niin se sen myös pitää.
mitään tekee. Sehän on tääl huvikseen.
Oonko mä missannut jotain? :o