yli 50v. mies lopetti suhteen tekstarilla...

kardemumma9

minutkin jätettiin tekstarilla ja olen 49v. nainen, kokenut eikä mikään teini kumpikaan. suhde mielestäni voi hyvin ja mies oli rinnallani kun kuulin että rinnassani kasvain. jätti minut sitten tekstarilla päivänä, jolloin sain kuulla onko minulla pahanlaatuinen syöpä. hän tiesi tilanteen. onneksi sitten syöpää ei ollut. mutta vieläkin olen katkera, asiasta jo 4 vuotta

14

2077

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jätettyä  

      Jos naisen rintavarustus menee remonttiin kasvaimen takia, on nainen ainakin osittain käyttökelvoton ja vakisuhdekin voi kaatua siihen.

      Tekstarilla lopettaminen on siisti tapa, silloin ei tarvi katsella naisen kasvoja, ei selitellä ja olla vaivaantunut kysymysten tai kyynelien edessä. Tylympi tapa on jättää ilman tekstaria, kadota naisen elämästä kuin kuu auringon tieltä.

    • olla katkera

      Kylläpä oli lapsellinen ja idiootti mies. Älä turhaan ole katkera, näitä miehiä on paljon. Jos hän jättää sinut tuollaisen asian vuoksi, hän on todella itsekäs eikä sinusta oikeasti välittänyt. Halusi vain kermat päältä.

      Keskity olemaan onnellinen siitä että saat elää ilman häntä ja että olet kaikenlisäksi terve. Minutkin on jätetty tekstarilla. Se on halpamainen tapa koska se mikä alkaa kasvotusten, se myös niin lopetetaan.

      Itse mietin paljon sitä, miten äidit ovat poikiaan kasvattaneet kun miehet toimivat tuolla lailla. Eivät kestä tunteita ja niiden syvempää jakamista. Omituista, tai eivät kestä kantaa vastuuta toiselle omista valinnoistaan. Surkeaa!

      Älä tuhlaa enää yhtään päivää katkeruuteen! Minulla meni vuosi katkeruudessa mutta nyt en enää edes muista koko ihmistä. Sen verran idiootín kanssa tekemisiin jouduin.

    • lö685tyi

      Niin mistä olet katkera? Jos on sellainen mies, että jättää tekstarilla, on ylipäänsä hyvä, että on entinen mies. Jos tollaisessa tilanteessa tulee jätetyksi, kertoo se miehestä ihan riittävästi. Voi olla että on parempi olla yksin kuin noin kylmäverisen ihmisen kanssa.

      • sinun kanssasi

        tuolaisen mihen perään ei kannata itkeä. Parempi yksin kuin kehnon kaverin kanssa, näin äitini minua opetti ja olen sen huomanut. Tällä hetkellä kyllä suhteessa ja toivottavasti olemme oikeat toisillemme.


    • tuula

      olipa sinulla turha mies.hyvä että lähti luikkimaan,sinä ansaitset paremman.moni minun ystävä on löytänyt askel lehden palstalta hyvän miehen.minulla oli hikirauhasen ja karvatupen tulehdus.molemmat rinnat leikattiin pois,ei enää nännejä.ja jatkuvasti nivuset auki.eikä minun mies vieroksu minua naisena.tälläinen mies ota,mutta ei näitä saa kun inkerinmaalta.helsingissä on heidän kohtaamispaikkansa kallion paloaseman vastapäätä.sieltä heitä löytää.ihania inkerin miehiä,joilla on vielä elämäm arvot kohdallaan.minun inkerin mies teki tänään karjalanpiirakoita perunasta ja karjalanpaistia.ja sit me tökittiineli kastettiin piirakkaa liemeen.ihan kun inkeris silloin ennen.

    • uusiokäyttöön

      On olemassa sellaisia yli 50-vuotiaita miehiä, jotka heittää heilan menemään ilman mitään ilmoitusta pitkän suhteen lopuksi.

      Unohda sinäkin jo tuollainen luuseripaska ja jatka elämää. Ei onni ole yhdestä äijästä tai sen kusiputkesta (hukkapätkästä) kiinni.

      Voit lopettaa jo katkeruuden ja alkaa onnelliseski, kun pääsit siitä eroon ajoissa.

      • tuula täällä taas.en olisi uskonut ,että minulle löytyy kohtalotoveria .niin sairaudessa, mutta ei vielä mies elämässä.usko hyvään tulevaisuuteen,niinkuin minulla.mies toi sairaalaan minulle ja vierustoverilleni,hänellä oli rintasyöpä,kahvia ja täytekakkua.tälläisen miehen sinäkin ansaitset.hyvä kun pääsit siitä lapsellisesta eroon.näetkö minun sähköpostiosoitteen,olsi kiva vaihtaa vinkkejä,miten hajut pysyy kurissa.minäkin olen nännitön,mutta rakastettu.vielä tämä hyvä koittaa sinullekin.muistatko kun kerroin niistä ihanista inkerin miehistä.tämä minun järjästi taas ihanan joulun kanssani suvulle.


    • Anonyymi

      Pitää olla ihan täysi pelle ja munaton mies jos jättää tekstarilla.

      T. Mies

      • Anonyymi

        Täytyy muistaa että näitä pelkureita löytyy naisista myös...nimimerkillä tekstarilla jätetty.


      • Anonyymi

        Parempi sekin kuin tämä nykyajan ilmiö 'ghoustaaminen', mitä pelkurit harrastaa...


    • Anonyymi

      Minä en olisi jättänyt.Toivon sin ulle siunausta,ja kaikkea hyvää elämääsi.Olen 68 v mies,ja yksineläjä,mutta olen sopeutunut,niin ylä kuin alamäkiin.Seksihalut valitettavasti mennneet,mutta toisaalta se on ollut helpotus,ja vahvistaa yksinelelyäni,koska tietyt vietit eivät häiritse.
      Kaipaan kyllä välillä juttu,kahviseuraa.

    • Anonyymi

      Vanhat kusikurpat ne täällä parkuvat.

    • Anonyymi

      Mitäpä siitä opit jos kerran vieläkin olet katkera

      • Anonyymi

        Hmm,mietin,en tiedä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      32
      3937
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1879
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1344
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1276
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      67
      1146
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1011
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      921
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      331
      884
    9. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      872
    10. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      871
    Aihe