JOULUVALOJA

Ihmiset hyvät,laitelkaahan niitä jouluvaloja esille.NYT on sen aika !! Joulupukin kotikaupunki ja Napapiiri...kyllä en pittää näkyä.
8436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jouluvaloja voi laitella vasta marras-joulukuun vaihteessa! Ärsyttää kun JO NYT näkyy joillain olevan jouluvaloja esillä. Ensimmäiset jouluvalot taisin jo nähdä lokakuussa!! Ja sitten kun ne valot poistetaan VASTA maaliskuussa niin johan on joulua kerrakseen! Huh huijaa.

Äänestä
  • Ja mites se sinun elämääsi vaikuttaa jos jollakin on vaikka ympäri vuoden jouluvalot asunnossaan? Minua ärsyttää tuollaiset ihmiset, jotka haluavat sanella, miltä muiden ihmisten asunnot näyttävät.

    Äänestä

turtuu kerrassaan, eikä ne tunnu enää jouluna miltään.
Kaikista karmeimpia ovat nämä "valoputket" neonväreineen, ne saisi lailla kieltää!!

Äänestä

ei aiemmin

Äänestä

pikkuhiljaa. Kohta laitan, mutta vaan sen tähden, että näkis paremmin. Menköön sitten vaikka jouluvaloina.

Äänestä
  • Olen jo laittanut valot parvekkeelle, olkoon vaikka kaamosvalot. Tämän mustan pimeyden keskellä on hyvä jos jostakinkaan valoa kajastaa.

    Äänestä

  • valoa kaamokseen kirjoitti:

    Olen jo laittanut valot parvekkeelle, olkoon vaikka kaamosvalot. Tämän mustan pimeyden keskellä on hyvä jos jostakinkaan valoa kajastaa.

    virittelen ensimmäisiä valoja jo syyskuun lopulla kotiini. Siis heti kun illat alkaa pimetä. Eihän sitä muuten tuota kaamosta kestä erkkikään! Joulupukin kaupungissa pitäisi säätää laki, jotta jouluvalot tulisi saada pakollisiksi joka ikiseen kämppään ja parvekeelle.

    Äänestä

  • Minäpä se kirjoitti:

    virittelen ensimmäisiä valoja jo syyskuun lopulla kotiini. Siis heti kun illat alkaa pimetä. Eihän sitä muuten tuota kaamosta kestä erkkikään! Joulupukin kaupungissa pitäisi säätää laki, jotta jouluvalot tulisi saada pakollisiksi joka ikiseen kämppään ja parvekeelle.

    Kun en vietä joulua muuten kuin kännin merkeissä, ei sitä kestä selvinpäin kun aikaset ihmiset juhlii olematonta pukkia ja sitä kuvitteelista tapahtumaa beetlehemissä. JOs autenttista jouluviilinkiä haluaa, niin joulun vois viettää kalajoen hiekoilla kesäkuumalla - ei ne J, J & M hiihtäny hankien keskellä munat kuurassa. JOs hiihti

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


NÄKYVIIN !! kirjoitti:

Ihmiset hyvät,laitelkaahan niitä jouluvaloja esille.NYT on sen aika !! Joulupukin kotikaupunki ja Napapiiri...kyllä en pittää näkyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu