Tyhmää olla sinkku

toivoton tapaus?

Kyllästyttää tää sinkkuelämä, ku tuntuu etten enää kelpaa kellekään. En tiiä, mikä on vikana ku mua on aina sanottu kauniiksi ja mukavaksi ja fiksuksi. Ilmeisesti se ei riitä miehille. Oon kyllä vähän ujo ja aluksi hiljaisenpuoleinen, että voisko se johtua siitä?

Vai tapaanko aina vaan vääriä miehiä..? Oon ollu nyt yli vuoden sinkkuna ja oon tosissaan yrittäny löytää miestä. Onhan sitä jotain viritelmiä ollu, mut aina kaikki kaatuu johonkin. No pari kertaa mä olin se, jolle ei kelvannu. En ymmärrä. On epätoivoinen olo. Tätäkö mun loppuelämä nyt on, ku tuntuu että kaikki muut mun ikäiset reilusti päälle parikymppiset naiset on väh. avoliitossa ja suunnittelee lasten hankkimista. Kaikki muut seurustelee ja mä en vaan löydä ketään! Siltä musta tuntuu...

Kaiken lisäks vanhemmat ja suku luo kauheita paineita tyyliin: "ei se voi olla niin vaikeeta löytää joku". Kyllä se vaan näyttää olevan. Turhauttavaa!! Onko kukaan muu samassa tilanteessa? Tai tietenkin on, mutta nään mun ympärillä vaan ne ihmiset jotka on onnellisia jonkun miehen kanssa. Mutta jos löytyy joku joka on samassa tilanteessa, ja josta tuntuu samalta niin olisi kiva kuulla ajatuksia.

3

528

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nöösi_poika

      Toi nyt ei merkkaa mitään!

      "En tiiä, mikä on vikana ku mua on aina sanottu kauniiksi ja mukavaksi ja fiksuksi. Ilmeisesti se ei riitä miehille."

      Et kai ole niin naiivi, että uskot tuollaisia "kohteliaisuuksia"? Lisäksi, naisessa pitää olla persoonaa! Ei todellakaan riitä, että on kaunis, mukava ja fiksu. Ei!

      Naisen ei tarvitse olla kaunis, mutta persoona pitää olla ja omat mielipiteet! Naisella pitää olla munaa ja naisen pitää pystyä antamaan miehelle kunnolla "vastusta".

    • En tiedä minäkin alan olla jo parinkympin paremmalla puolella ja välillä ehdotellaan, että millon löydän jonkun sopivan morsmaikun mut ei se vaan tule kohdalle..Gotta be somebody, nickelbackiltä osuu aika hyvin mun kohdalle..Siinä on semmosta mikä pistää mut miettimään..

    • löytää joku?

      "Kaiken lisäks vanhemmat ja suku luo kauheita paineita tyyliin: "ei se voi olla niin vaikeeta löytää joku". Kyllä se vaan näyttää olevan. Turhauttavaa!!"

      Viestissäsihän sinä paljastat löytäneesi useammankin "jonkun", joista osan olet itse heittänyt menemään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      187
      5147
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      78
      4209
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      73
      2925
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      234
      2347
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      120
      2148
    6. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      55
      1508
    7. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      243
      1285
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      915
    9. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      846
    10. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      24
      835
    Aihe