Mitä söitte tänään

Ruoaksi? Itse söin hernekeittoa tuoremehun kanssa. Pahaa, mutta halpaa.
18399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Kohta pitäis alkaa väsään kanawokkia.

Äänestä

karjanlanpiirakkaa ja kaurapuuroa.

Äänestä

Kohta uunissa paistettua lohta, jonka kiilaksi ajattelin ruisleipää, ja yksi alkoholiton olut. Joo, ja tietysti salaattia ja tomaattia. Jälkkäriksi tuoreita marjoja ja jugurttia, nam :)

Äänestä
  • ----

    Äänestä

  • WTF? kirjoitti:

    ----

    TYpo, siis kypsennettyä. Mitä, alkoiko sinua "ahistaa", vain menikö sormi jonnekin, minne aurinko ei paista ?

    Äänestä

  • pipoa ? kirjoitti:

    TYpo, siis kypsennettyä. Mitä, alkoiko sinua "ahistaa", vain menikö sormi jonnekin, minne aurinko ei paista ?

    kirjoitusvirhe

    Äänestä

en ole aamupalaa edemmäs vielä ehtinyt.

Savulohta on tarkoitus syödä.

Äänestä

fasaanin uuniin pottujen ja juuresten kera. Kävin mutkan töissä. Pari tuntia sitten otin sen pois ja ai, että se oli hyvää. Nam.
Koko syksyn olen syönyt ukon metsästämiä lintuja, riistaruoka on hyvää. Tää fasaani on kylläkin itse kasvatettu.

Äänestä

ranskalaisia paistinpannulla, kun oli leivinpaperi huomaamattani päässyt loppumaan. Paistoin myös kananmunia. Voissa tietysti. Terveellistä ja kevyttä =D

Äänestä

Noilla lähtee päivä käyntiin. No pari sämpylää homejuustolla ja leikkeellä.

Äänestä

KARKKEJA lihapullakastikkeessa. Toimi hyvin kun ei valinnut hampaisiin juuttuvia laatuja. (toiveajatteluako)

Äänestä

munat ja tuoremehut on kahvien lisäksi vedetty. Karjalanpaisti on vielä uunissa. Parit hedelmät tässä odotellessa.

Äänestä

Glögi, pikkuruinen pala miehen eilistä pizzaa, korppu, kahvia ja suolatikkuja. Kohta merimiespihviä ja porkkanaraastetta. Ja illemmalla noi hemmetin vitamiinipillerit.

Äänestä
  • haluttaan glögiä, se on sen fatzerin joulusuklaan kans hyvää (sen jossa on piparkakunpaloja). Pakko lähtä kauppaan ostaan tölkki glögiä ja levy suklaata. :)
    Glögin juonti ja joulusuklaan napostelu kuuluu tähän vuodenaikaan.

    Äänestä

  • old_profile_46128 kirjoitti:

    haluttaan glögiä, se on sen fatzerin joulusuklaan kans hyvää (sen jossa on piparkakunpaloja). Pakko lähtä kauppaan ostaan tölkki glögiä ja levy suklaata. :)
    Glögin juonti ja joulusuklaan napostelu kuuluu tähän vuodenaikaan.

    Ajattelin että vois kokeilla tehdä glögia ihan itte; keittelis mehuja ja mausteita.. Jos jaksais. x) On noi kaupan glögitkin ihan päteviä. Kanelitanko ja tähtianis lasiin niin näyttää nätiltä. :)

    Äänestä

Aamukahvin olen juonut ja syönyt yhden lakun, mutta sitä ei lasketa.

Nyt liedellä porisee oikea fuusiokeittiön kauhuesimerkki: linssi-papu-hirssi-kasvispataa intialais-thaimaalaisittain maustettuna ja halloumilla höystettynä.

Äänestä

kebabin riisillä ja akan tekemää lasagnea. En tiedä viel mitä syön illal.

Äänestä

keittoa. Jossa on koskenlaskijaa. Nam... Nyt juon olutta. Se olkoon iltaruokani.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


-rokka- kirjoitti:

Ruoaksi? Itse söin hernekeittoa tuoremehun kanssa. Pahaa, mutta halpaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu