Ruoaksi? Itse söin hernekeittoa tuoremehun kanssa. Pahaa, mutta halpaa.
Mitä söitte tänään
-rokka-
18399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kohta pitäis alkaa väsään kanawokkia.
karjanlanpiirakkaa ja kaurapuuroa.
Kohta uunissa paistettua lohta, jonka kiilaksi ajattelin ruisleipää, ja yksi alkoholiton olut. Joo, ja tietysti salaattia ja tomaattia. Jälkkäriksi tuoreita marjoja ja jugurttia, nam :)
----
TYpo, siis kypsennettyä. Mitä, alkoiko sinua "ahistaa", vain menikö sormi jonnekin, minne aurinko ei paista ?
kirjoitusvirhe
en ole aamupalaa edemmäs vielä ehtinyt.
Savulohta on tarkoitus syödä.
fasaanin uuniin pottujen ja juuresten kera. Kävin mutkan töissä. Pari tuntia sitten otin sen pois ja ai, että se oli hyvää. Nam.
Koko syksyn olen syönyt ukon metsästämiä lintuja, riistaruoka on hyvää. Tää fasaani on kylläkin itse kasvatettu.
ranskalaisia paistinpannulla, kun oli leivinpaperi huomaamattani päässyt loppumaan. Paistoin myös kananmunia. Voissa tietysti. Terveellistä ja kevyttä =D
Noilla lähtee päivä käyntiin. No pari sämpylää homejuustolla ja leikkeellä.
KARKKEJA lihapullakastikkeessa. Toimi hyvin kun ei valinnut hampaisiin juuttuvia laatuja. (toiveajatteluako)
munat ja tuoremehut on kahvien lisäksi vedetty. Karjalanpaisti on vielä uunissa. Parit hedelmät tässä odotellessa.
Glögi, pikkuruinen pala miehen eilistä pizzaa, korppu, kahvia ja suolatikkuja. Kohta merimiespihviä ja porkkanaraastetta. Ja illemmalla noi hemmetin vitamiinipillerit.
haluttaan glögiä, se on sen fatzerin joulusuklaan kans hyvää (sen jossa on piparkakunpaloja). Pakko lähtä kauppaan ostaan tölkki glögiä ja levy suklaata. :)
Glögin juonti ja joulusuklaan napostelu kuuluu tähän vuodenaikaan.
Ajattelin että vois kokeilla tehdä glögia ihan itte; keittelis mehuja ja mausteita.. Jos jaksais. x) On noi kaupan glögitkin ihan päteviä. Kanelitanko ja tähtianis lasiin niin näyttää nätiltä. :)
Aamukahvin olen juonut ja syönyt yhden lakun, mutta sitä ei lasketa.
Nyt liedellä porisee oikea fuusiokeittiön kauhuesimerkki: linssi-papu-hirssi-kasvispataa intialais-thaimaalaisittain maustettuna ja halloumilla höystettynä.
kebabin riisillä ja akan tekemää lasagnea. En tiedä viel mitä syön illal.
keittoa. Jossa on koskenlaskijaa. Nam... Nyt juon olutta. Se olkoon iltaruokani.